HDD görünmüyor ve disk yöneticisinde "Initialize disk" yazıyor

Heronry

Decapat
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
Intel i7-3612QM
12 GB DDR3 RAM
Nvidia GT720M
222GB SSD
465GB HDD
Dün bir oyuna girerken oyun açıldığı sırada Alt Tab yapınca oyun çökmüştü. Oyunu zor bela kapatıp bilgisayarı da kapatmıştım. Ama bilgisayar kapanırken uzun süre beklediği için güç tuşuna basılı tutarak kendim kapattım. Bugün bilgisayarı tekrar açtığımda açılma hızı neredeyse 2 katı artmıştı. Kısayollara tıkladığımda aşağıdaki hatayı aldım.

1707130817073.png

Sonrasında dosya gezginine girdim ve HDD'nin görünmediğini fark ettim. Daha önce de bu tarz bir şey başıma geldiği için aynı sorundur diye düşünerek disk yöneticisine girdim ve disk yöneticisinde böyle bir pencere geldi.

1707130897716.png

Ok tuşuna bastım ve bu sefer de "a device which does not exist was specified." şeklinde bir hata aldım. Sorunu internette araştırdım ve çözüm önerilerinden birini denedim. PC'yi kapatıp hard diski çıkarttım, PC'yi açtım ve tekrar kapattım, sonra hard diski takıp tekrar açtım ve bu sefer hard disk tamamen görünmüyor. Disk yöneticisine girdiğimde bu pencere de gelmiyor. Aygıt yöneticisine baktığımda da göremedim diski. BIOS'ta ve diskpartta da görünmüyor. Ama HDD'nin yanındaki LED yanıyor. Nasıl eski haline getireceğimi bilemedim :D

Not: HDD modelini bilmediğim için eklemiyorum.

Yeni konular

Yeni mesajlar

Geri
Yukarı