HDD gözükmüyor

• Konuyu başlatan ByOs
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 14
  • Görüntüleme 869

ByOs

Kilopat
Daha fazla  
Arkadaşlar laptopum D'a CD kısımına Caddy taktım ve içinde 1 TB bir HDD var. Sıkıntısız 7 ay kullandım sonra CD takmam gerekti ve Caddy'i geri taktığımda PC okumadı. BIOS menüsünde gözüküyor, aygıt yöneticisinde ise gizli aygıtları göster dediğimde gözüküyor. Disk yöneticisi ve Partition wizardda D'a bulamadım. Yardımcı olabilirseniz sevinirim :)

Hdd içi Dolu İse SIfırlama YAPMADAN Göstermek İçin Cmd Komutlarını Kullanabılırsınız. Cmd yi Yönetici Olarak Çalıştırın , Sırasıyla -Diskpart >list Disk> select Disk ( Görünmeyen Diskin Orada Görünecektir Listede , Atıyorum 6 Numara İse , Select Disk 6 >active komutu ile gösterebilirsin . Farklı Komut Gırme Diski Sıfırlar.

Arkadaşlar laptopum D'a CD kısımına Caddy taktım ve içinde 1 TB bir HDD var. Sıkıntısız 7 ay kullandım sonra CD takmam gerekti ve Caddy'i geri taktığımda PC okumadı. BIOS menüsünde gözüküyor, aygıt yöneticisinde ise gizli aygıtları göster dediğimde gözüküyor. Disk yöneticisi ve Partition wizardda D'a bulamadım. Yardımcı olabilirseniz sevinirim :)

Disk tam oturmamış olabilir aynısı ben de yaşadım. Laptop ilk başta görmedi çıkıp bir daha taktığım D'a düzelmişti.

Disk tam oturmamış olabilir aynısı ben de yaşadım. Laptop ilk başta görmedi çıkıp bir daha taktığım D'a düzelmişti.
Öyle olsa Biosta gözükmemesi gerekmez mi?
Hdd içi Dolu İse SIfırlama YAPMADAN Göstermek İçin Cmd Komutlarını Kullanabılırsınız. Cmd yi Yönetici Olarak Çalıştırın , Sırasıyla -Diskpart >list Disk> select Disk ( Görünmeyen Diskin Orada Görünecektir Listede , Atıyorum 6 Numara İse , Select Disk 6 >active komutu ile gösterebilirsin . Farklı Komut Gırme Diski Sıfırlar.
C__Windows_system32_diskpart.exe 17.01.2021 13_28_47 (1).png

Aygıt Yöneticisi 17.01.2021 13_31_11.png

orda da görünmüyor, windowsta arama kısmına disk yönetimi yazıp birde ordan bakarmısınız görünüyor mu , bios ta görünüp windowsta görünmeme sebebi active probleminden kaynaklanıyor ama . yıllardır bu şekilde yaparım hep ben , disk yönetiminde de görmezse aynı komutları windows güvenli mod'da denermisiniz.
Ayrıca Aygıt Yöneticisinde Görünüyor , Sağ Tık Yapıp Etkinleştir Dediniz mi ?

Sorun gider gelişmiş ayarlar diyip komut istemi dedim ve bilgisayar 9 dakikadır bu ekranda hala ve pek de düzelmeye niyeti yok gibi

Dosya Ekleri

• 16108841386885491351742728046929.jpg
    16108841386885491351742728046929.jpg
    97,7 KB · Görüntüleme: 15
Hocam Size Sorun Gider Ekranını Tavsiye Ettiğimi Hatırlamıyorum , Windows'tan Harici Bi Yer'de önermedim Bilgisayarı Resetleyip Bilinen En SOn Yapılandırma İle Açmanızı Tavsiye Ediyorum. Bilgisayar'ınızda 480 OLarak Görünen Disk Sanırım Ssd , Bilgisayarı Açıp Windowsta aygıt Yöneticisinden Dediğimi Uygulamanız Sorununuzu Çözecektir . Lütfen Farklı Bölümlere Geçmeyin , Kalıcı Hasarlar DOĞABİLİR.

Hocam galiba ben sizi yanlış anladım. Aygıt yöneticisinde sağ tık yaptığımda etkinleştir diye bir seçenek yoktu. Bilgisayarı resetleyip en son yapılandırma ile açmaktan kastınız nedir?

Takılı Kaldı Dediğiniz İçin Dedim , Bilgisayarı Resetleyip Açılmaz İse Bilinen en Son İyi Yapılandırmayı Seçin Demek İstedim ( Eğer normal Şekilde Açılmaz ise ) Açılırsa Ve Disk , Cmd Ekranında Disk Yönetiminde Ve Aygıt Yöneticisinde Hala Görünmüyorsa Yapabilecek Şu an İçin Bişey Yok , Geçmiş Olsun. Bu Şekilde Görünmesi Gerekiyor Ki Active Komutu ile Görünür Hale Getirebilesiniz.

Dosya Ekleri

• Adsız.png
    Adsız.png
    110,6 KB · Görüntüleme: 18

Geri
Yukarı