HDD gözükmüyor

AlphaKita

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar Windows'u yeni kurdum. Bilgisayarım kısmında sadece Yerel Disk (C:) var oda SSD zaten. HDD gözükmüyor. Nasıl halledebilirim?

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Bunun nedeni tahminimce başta windows kurulumu yaparken ssd haricinde hdd formatlamamanız. Windows üzerin de nasıl çözüleceği konusunda bir fikrim yok ama ben yeni formatlı olduğu için format ekranına yeniden dönüp hdd'yi de formatlayıp devam ediyorum. Kısa bir çözümü varsa tabiki daha kullanışlı olur.

Teşekkür ederim şuan gözüküyor fakat biçimlendirmeniz gerekiyor diyor. Ayırma birimi boyutunu kaç yapmam gerekiyor?

Yanlış bilgilendirme yaptık kusura bakmayın. Ben temiz format olarak düşünmüştüm. 4096 ideal olarak biliyorum.

Başlat - Çalıştır - Diskmgmt.msc girerek görünmeyen disklere sağ tıklayıp Yol ya da Ad belirle diyerek E,D,C vs seçerek aktif edebilirsin. Eğer bu şekilde olmuyor ise Disk format şeklinde ilerlemen gerek bilgine.

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı