HDD gözükmüyor

CanWse

Hectopat
Daha fazla  
Görev Yöneticisi'nde gözüken HDD Bu Bilgisayar'da gözükmüyor. HDD Sentinel'de gözüküyor fakat bu bilgisayarımda SSD dışında bir şey gözükmüyor. Bilgisayarda dolaşıyordum. Aniden Steam yanıt vermiyor falan vs. oldu bu bilgisayara baktığımda HDD gözükmüyordu.

Son düzenleyen: Moderatör:
Sürücü harfini değiştirmeyi dener misiniz ?
Eğer olmaz ise Hdd sürücülerini, IDE ATA/ATAPI Denetleyiciler menüsü altındaki sata denetleyicilerinin
driverlarını güncelleyin
Güncel gözüküyor.

Dosya Ekleri

• Screenshot_98.png
    Screenshot_98.png
    11,9 KB · Görüntüleme: 17
Ayrılmamış yazan yere sağ tıklayın ordan seçeneklerde çıkar sürücü harfi değiştirme.
Sürücü güncellemeleri için de Aygıt Yöneticisinden söylediğim cihazlara çift tıklayın orda menüler arasında geçiş yaparken Donanım Kimliği yazar. Donanım kimliğini kopyalayıp google'a yapıştırıp manuel olarak güncelleme dosyalarını bulup indirin.

Windows kullanmayı yeni bıraktığım için donanım kimlikleri tam olarak hangi sekmede onu hatırlamıyorum maalesef,netten bakıp tam yazarım
Hocam gözükmüyor.

Orda güncel görünmesi normal. Merak ettiğim bir konu var bu arada. Disk ne zamandan ne yaptıktan sonra sorun çıkarmaya başladı. Driver güncelleme ile de alakalı olmayabilir eğer sonradan olduysa.
Hocam dolaşıyordum öyle youtube'da steamden bir arkadaştan mesaj geldi bakayım dedim yanıt vermiyor olarak gösterdi Bu Bilgisayara baktığımda HDD gözükmüyordu SSD normal halinde gözüküyordu HDD Sentinel'den kontrol ettim orda bir sorun gözükmedi.

Hocam gözükmüyor.

Hocam dolaşıyordum öyle youtube'da steamden bir arkadaştan mesaj geldi bakayım dedim yanıt vermiyor olarak gösterdi Bu Bilgisayara baktığımda HDD gözükmüyordu SSD normal halinde gözüküyordu HDD Sentinel'den kontrol ettim orda bir sorun gözükmedi.
O zaman driver güncelleme ile alakalı olduğunu sanmıyorum. Şu anlık aklıma bir şey gelmiyor maalesef

Yani emin değilim illa ki farklı yollar bilen vardır ama cihazda bad sector olmuş olabilir. Eğer yazılımsal bir şey ise kurtarılabilir ama donanımsal ise yapacak bir şey yok. Verileri EaseUS Data Recovery Wizard programı ile kurtarmayı deneyin. Eninde sonunda sıfırlamak gerekebilir.

Yani emin değilim illaki farklı yollar bilen vardır ama cihazda bad sector olmuş olabilir. Eğer yazılımsal bir şey ise kurtarılabilir ama donanımsal ise yapacak bir şey yok. Verileri EaseUS data recovery wizard programı ile kurtarmayı deneyin. Eninde sonunda sıfırlamak gerekebilir.

Bad sector testi yapmayı denemiştim bir hafta önce bir sorun yoktu fakat şu an tekrar denemeyi çalışıyorum.

Yani emin değilim illaki farklı yollar bilen vardır ama cihazda bad sector olmuş olabilir. Eğer yazılımsal bir şey ise kurtarılabilir ama donanımsal ise yapacak bir şey yok. Verileri EaseUS data recovery wizard programı ile kurtarmayı deneyin. Eninde sonunda sıfırlamak gerekebilir.

Sorun belli gibi şu an galiba.

Dosya Ekleri

• Screenshot_92.png
    Screenshot_92.png
    20,3 KB · Görüntüleme: 12

Geri
Yukarı