Çözüldü HDD hala sağlam mı?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Dietil Sülfat

Centipat
Daha fazla  
Arkadaşlar Western Digital 1TB 5400RPM SATA 3.0 Laptop diskine sahibim. Sabah harddiske hız testi yaptım ve sonuç ekran görüntüsündeki gibiydi. İnternette hard diksin modelini arattım (modeli WDC WD10SPZX-24Z10T0) ve Novabench diye bir site buldum. Bu sitede yazan doğruysa hard diskin yazma hızı normal ancak okuma hızı 30MB daha düşükmüş normalden. Bu sitedeki okuma hızı doğru mu? Doğruysa hard disk ne kadar gider? Windows çok yavaş açılıyor birde okuma hızından olduğunu düşünüyorum yarın Bad Sector taraması yapacağım.

?
Ek Açıklama 2020-07-25 104630.png
brhh.png

Çözüm
Hiçbir şey açık değildi. Şimdi Bad Sector taraması yapacağım. Sonucu atarım.
Sisteme HD Tune ile quick scan ile bad sector taraması yaptım. Hiçbir şey çıkmadı. Normal şekilde yapmamamın sebebi çok uzun sürecek olmasıydı.
Sorun yok gibi gözüküyor. Zaten 5400RPM bir HDD için gayet yeterli sonuçlar.
Testi yaparken arkada program açık mıydı? Belki bir ihtimal etkilemiş olabilir.
Sisteme HD Tune ile quick scan ile bad sector taraması yaptım. Hiçbir şey çıkmadı. Normal şekilde yapmamamın sebebi çok uzun sürecek olmasıydı.

Son düzenleme:
Sorun yok gibi gözüküyor. Zaten 5400RPM bir HDD için gayet yeterli sonuçlar.

Çözüm

Geri
Yukarı