HDD hep %100 kullanılmıyor

1000msgodGman

Hectopat
Daha fazla  
GT 730.
i5 4200'u 4 çekirdek 2.6 GHz.
8 GB 1600 MHz DDR3 RAM.
1 TB HDD.
Arkadaşlar bu bilgisayar hep kasıyordu ama eski PC zaten oyun için diğer PC de oynuyordum. Fakat arada oyun için bu PC'ye de işim düşüyor. CS oynarken ayarları en en düşükte oynuyorum düz yerlerde 60 üstü FPS iken silahı sıkmaya başladığımdan itibaren özellikle spraylerde PC çöp oluyor ölüyorum. Globalim zaten CS de ama bu PC de oyle kasma girince elimden bir şey gelmiyor. Geçen Görev Yöneticisi'nden baktım neredeyse her zaman HDD %100 kullanımda. Acaba kasmalar bundan da kaynaklanıyor olabilir mi ve nasıl çözülür?

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
işinizi görür.

Nedenini tam bilmiyorum ama benim de HDD'nin %100 kullanılma gibi bir sorunu vardı. Oyunlarda FPS drop oluyordu anlık. Sanırım sebebi Windows 10'un SSD gibi hızlı birimlerde çalışması için yapılmış olması. Ne zaman SSD alıp Windows 10 yükledim hem droplar gitti hem %100 çalışma sorunu ortadan kalktı. Yeni bir SSD alıp Windows'u oraya kurmanızı tavsiye ederim ancak sisteminizin bileşenleri de eskimiş durumda.

GT 730.
i5 4200'u 4 çekirdek 2.6 GHz.
8 GB 1600 MHz DDR3 RAM.
1 TB HDD.
Arkadaşlar bu bilgisayar hep kasıyordu ama eski PC zaten oyun için diğer PC de oynuyordum. Fakat arada oyun için bu PC'ye de işim düşüyor. CS oynarken ayarları en en düşükte oynuyorum düz yerlerde 60 üstü FPS iken silahı sıkmaya başladığımdan itibaren özellikle spraylerde PC çöp oluyor ölüyorum. Globalim zaten CS de ama bu PC de oyle kasma girince elimden bir şey gelmiyor. Geçen Görev Yöneticisi'nden baktım neredeyse her zaman HDD %100 kullanımda. Acaba kasmalar bundan da kaynaklanıyor olabilir mi ve nasıl çözülür?
Kısaca "some Windows10 problems" diyebiliriz hocam. Sömürüyor harddiski.

@Suxap0 kanka pc babamın,dosyalar felan var bi sıkıntı çıkmaz değil mi?
@odunq peki win 7 ye çevirsem düzelir mi? Veya win 8 mi win 7 mi daha mantıklı?

Son düzenleme:
@Suxap0 kanka pc babamın,dosyalar felan var bi sıkıntı çıkmaz değil mi?
@odunq peki win 7 ye çevirsem düzelir mi? Veya win 8 mi win 7 mi daha mantıklı?
Ben Windows 8 yüzüne bakmazdım ilk çıktığından beri. 1-2 gördüm 8.1 hızlı güzel dediler. Bir tane lite sürüm 8.1 buldum o zamandan beri onu kullanıyorum. Ben de tavsiye ederim kesinlikle. Windows 7 bazı programlarda desteği kestiği için sorun çıkarıyor.

Geri
Yukarı