HDD için SATA kablosuna ihtiyaç var mı?

claviculaex

Decapat
ASRock asrb450-M anakartım var. Yeni HDD alacağım. Şu an 1 SSD 1 HDD'ye sahibim. Yorumlarda SATA kablosu çıkmıyor yazılarını görünceye merak ettim. Kasam görseldeki gibi, yeni HDD'yi takabilir miyim diğerlerini sökmeden ve SATA kablosuna ihtiyacım var mı? Şimdiden teşekkür ederim.

IMG_20210813_135151.jpg

Bağlantıyı sata kablosu ile yapmalısınız. Sata kabloları genellikle hdd veya ssd içinden çıkmaz. Anakart ile birlikte gelir. 2şer tane koyuyorlar diye biliyorum. Anakartınızın kutusu duruyorsa içine bakın, yoksa temin edin.

Bağlantıyı sata kablosu ile yapmalısınız. Sata kabloları genellikle hdd veya ssd içinden çıkmaz. Anakart ile birlikte gelir. 2şer tane koyuyorlar diye biliyorum. Anakartınızın kutusu duruyorsa içine bakın, yoksa temin edin.
Ben sistem kurulumunu aldığım siteye yaptırmıştım da belki kasaya takıp koymuşlardır diye sormak istedim. Hdd alınca hangi kabloya takacağım onu da söyleyebilir misiniz?

Hocam hdd yi bağlayacağınız iki kablo var. Birisi sata kablosu. Anakarta bağlamalısınız. Öbürü de güç kablosu. Güç kaynağınızdan çıkan kabloyu bağlamalısınız. Bağlantıları bilmiyorsanız diğer depolama birimlerinizdeki kabloları takip edin nerelere bağlandığını öğrenin bağlantınızı ona göre yapın.

Geri
Yukarı