HDD içinde olmamasına rağmen bazı dosyalar yer kaplıyor

memogr

Femtopat
Daha fazla  
Merhaba kullandığım taşınabilir HDD içine oyun yüklüyorum Steam, Epic Games vs. ve bugün bir şeyler oldu Steam'de oyunlar gözükmemeye ve HDD gidip gelmeye başladı sonra taratma yaptım ve düzeldi gidip gelme olmuyor ve diğer platforma yüklediğim oyunlar oynanabiliyor ama Steam klasörüm silinmiş içinde 2-3 gereksiz boş belge kalmış ancak aynı zamanda aynı alan yer kaplıyor steam dosyaları gitmemiş gibi. Tüm dosyaları seçip baktığımda dosyalar 150GB yer kaplıyor ama 500GB'lık HDD de sadece 93GB yer var. Yani Steam dosyaları yüklü gibi ama yoklar Steam dosyasını sildim yok olmuyor. Dosyaların tek tek kapladığı yerlere baktım dosyalar gizli değil ama yok bulamıyorum bilgisayarım güncel, kapa aç tak çıkar vs. yaptım ama olmuyor tekrar taratınca da sorun gözükmüyor yardımcı olursanız çok sevinirim. Tekrar bir şeyler yüklemeye çalışınca depolama alanınız yetersiz diyor yani 90GB yerim var ama normalde 300GB rahat yerim olmalı.

Son düzenleme:
- Yeni bir oyun değil de bu sorun ortaya çıkmayan önce steamde var olan oyunları tekrar yüklemeye çalışabilirsiniz. Yükler ise oluşan sorunları da onarabilir. Dilerseniz sonrasında tekrar kaldırarak alan açabilirsiniz.

- Denetim masası veya yüklü uygulamalar da görünüyor ise direk kaldırmayı deneyebilirsiniz ama kuvvetle muhtemel kaldırma yönetimi de hasar görmüştür.

- Yeni bir oyun değil de bu sorun ortaya çıkmayan önce steamde var olan oyunları tekrar yüklemeye çalışabilirsiniz. Yükler ise oluşan sorunları da onarabilir. Dilerseniz sonrasında tekrar kaldırarak alan açabilirsiniz.

- Denetim masası veya yüklü uygulamalar da görünüyor ise direk kaldırmayı deneyebilirsiniz ama kuvvetle muhtemel kaldırma yönetimi de hasar görmüştür.
çok teşekkürler ama treesizefree adlı bir uygulama var ordan gizlenmiş dosyaları buldum ve kurtarmak yerine direk sildim dosyalara normalde asla erişilemiyor tuhaf bir durum ama yine de yardım için çok teşekkürler :)

çok teşekkürler ama treesizefree adlı bir uygulama var ordan gizlenmiş dosyaları buldum ve kurtarmak yerine direk sildim dosyalara normalde asla erişilemiyor tuhaf bir durum ama yine de yardım için çok teşekkürler :)
Gizli klasör ve dosyalar pek tuhaf bir durum değil, olağan. Sorunu halledebilmenize sevindim.
İyi geceler..

Geri
Yukarı