HDD ile Windows kurulumu

hor4tio

Hectopat
Yer
Muğla
Daha fazla  
Herkese merhaba, yeni bilgisayarıma Windows kurmak için elimde bir USB bellek yok. 1 TB Harddisk ile kurulum yapabilir miyim veya değişen bir şey olur mu?

Bence onunla uğraşmayın. 1 TB'lık harddisk boş ise onu ikinci disk olarak takın bilgisayara. Sonrasında ISO dosyasını Daemon Tools ile açın ve setup olarak çalıştırın. Kurulum yeri olarak ise 1 TB harddisk'i gösterebilirsiniz.

HDD Windows 10 önermiyorum çok yavaş ve hantal olur. Ağır bir işletim sistemi.

Windows 8.1 veya Windows 7
Oldu olacak Windows XP kursun. Ayrıca yeni ekran kartlarının çoğu Windows 8.1 desteklemiyor. Arkadaşın sistemini sormadan Windows 8 önermen oldukça yanlış.

Soruya gelirsem, 16 GB USB bellek 20 TL. Bim, A101 gibi yerlerde satılıyor. Temin etmek çok zor olmasa gerek. HDD'den kurulum yapmak bana doğru gelmiyor.

Böyle olduğunu bilseydim açmazdım konuyu. Teşekkür ederim.
Ne güzel öğrenmiş oldunuz. :) Rica ederim, sisteminizi de güle güle kullanın.

Bu arada linki bırakayım, mağazadan temin edersiniz. 30 TL'miş ama sorun olmayacağını umuyorum. :)

Oldu olacak Windows XP kursun. Ayrıca yeni ekran kartlarının çoğu Windows 8.1 desteklemiyor. Arkadaşın sistemini sormadan Windows 8 önermen oldukça yanlış.

Soruya gelirsem, 16 GB USB bellek 20 TL. Bim, A101 gibi yerlerde satılıyor. Temin etmek çok zor olmasa gerek. HDD'den kurulum yapmak bana doğru gelmiyor.
SSD varken HDD kurulmaz zaten.

Bu arada kızgın atanlar neden atıyor? Sanki yalan atıyoruz...

SSD varken HDD kurulmaz zaten.
Arkadaşın SSD'si yok. Ne demek istediğinizi anlamadım fakat şunu belirtebilirim ki, yeni ve güncel sistemlerde HDD'ye Windows 10 kurulması işkence çektirmiyor. Elbette bir SSD değil ama yine de tatminkar.

İleride 120'lik SSD takar, format atıp rahat rahat kullanır.

Geri
Yukarı