Çözüldü HDD "Interface CRC Error Count" hatası

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

FabRicLASco

Decapat
Interface CRC error count hatasını çok fazla almaya başladım. Bu sorun bilgisayarımın açılırken harddiski görmesini etkilemesi, bilgisayarım kullanırken bilgisayarın 1-2 dakika donması, eski harddiskimin ise kafa vurma hatasından aynı şikayetlere başvurmuştum. Fakat bu yeni harddiskde tarattığım zaman bad sectorle karşılaşmadım.
Acaba anakart SATA girişlerimi bozuldu ya da kablom mu bozuk, düşünüyorum fakat bir çözüm henüz bulamadım.
Buyurun bu da HEALTH raporum.

28-Haziran-2018_20-02.png

Şaka gibi benimde Seagate diskim sizin verilerinizle aynı. Kendisi aşırı donma ve mavi ekran hataları vermeye başladı bu nedenle SSD ve HDD almak zorunda kaldım. Birde "sfc /scannow" kodunu komut satırını yönetici olarak çalıştırıp yazar mısın ?, eğer Windows ile ilgili bir problem olursa direk eksik dosyaları indirip mavi ekran ve donma hatalarını kesiyor sistem bende öyle oldu yani.

Intel'in 6. seri yonga setlerinde (H67/P67) SATA sorunu vardı. Bu anakartların tamamı geri çağırıldı. 2-5 numaraları portları kullanıyorsanız bunlar zamanla bozuluyordu. Yonga setiniz neydi acaba?

Intel'in 6. seri yonga setlerinde (H67/P67) SATA sorunu vardı. Bu anakartların tamamı geri çağırıldı. 2-5 numaraları portları kullanıyorsanız bunlar zamanla bozuluyordu. Yonga setiniz neydi acaba?

Merhabalar bende oyunlarda FPS düşmesi problemi ile karşılaştım. Sistem çok kötü olmamasına rağmen her türlü oyunda FPS düşmesi problemi yaşadığım için HDD'den kaynaklanacağını düşündüm. Kabloyu değiştirdim ama burası hala böyle sistemim şu şekilde.

• MSI Z170A GAMING m5.
  • Intel Core i5 6500 3.2 GHz.
  • MSI NVIDIA GeForce GTX 960 2 GB 128 Bit.
  • Western Digital 1 TB 7200 RPM.
  • Corsair LE200 240 GB SSD.
  • Cooler Master Masterliquid 240.
  • Corsair Vengeance 2x8 3000 MHz CL 16.
  • Thermaltake versa H22 kasa ve içinden gelen 600W güç kaynağı.

Dosya Ekleri

• resim_2021-02-08_172150.png
    resim_2021-02-08_172150.png
    25,8 KB · Görüntüleme: 244
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı