HDD Işığı ve Görüntü Yok

Spanoulis

Hectopat
Daha fazla  
Vatan Bilgisayar ve Eksen Bilgisayardan aldığım ürünlerle bilgisayar toplayarak montajını yaptım. Fakat fanların,işlemcinin çalışmasına rağmen hdd ışığı yanmıyor ve ekrana görüntü gelmiyor.

Asus H81M-C 1150 Soket Anakart+İntel Pentium G3240 İşlemci+4 GB Tek Modül Ram+500 W Zalman Powersupply aldım...Eski bilgisayarımdan çıkan HD 2600 ekran kartı ve harddiskle beraber montajı tamamladım ama belirttiğim sorunla karşılaştım.

Ekran kartında mı sorun diye düşündüm ama hdd ışığıda yanmıyor,ayrıca anakart üzerinde ki çıkıştan da görüntü almaya çalıştığımda sonuç aynı.

Monitörde mi sorun var diye düşündüm,farklı monitörü denedim sonuç aynı..Denediğim monitörleri arkadaşın masaüstü bilgisayarına bağladığımda ise çalıştılar.Monitörümde sorun olma seçeneğini eledim.

Ramler tek modül olduğu için çok sık rastlanan ramleri tek tek deneme yoluna gitmedim.

Güç kaynağını aldığım gün arkadaşın bilgisayara deneme amaçlı takmıştık ve gayet stabil çalışmıştı.O seçenekte elendi gibi.

Başka nereden hata yapıyor olabilirim.. Sata harddiskim eski bir harddisk,lakin bir ay evvel en son çalıştırdığımda çalışıyordu. Acaba eski olmasından sebep bir uyuşmazlık söz konusu mudur ? Yada başka ne olabilir ? Yardımlarınızı bekliyorum arkadaşlar

Hdd ışığı yanmıyorsa; sata kaplolarını ve hdd güç girişini kontrol et. Bana kalırsa anakart'da sorun var gibi deneme yanılma yöntemi kullanabilirsin.

kabloların kontrolü yapıldı,kablolar değişti ama bir değişiklik olmadı. Hiç görüntü yok...Hdd arızasında hiç görüntü vermediği durumlar olur mu yoksa bir yere kadar açılıp ""reboot" ile başlayan uyarıyı mı verir..Çünkü ben iki monitörde denedim ve hiç görüntü alamadım

HDD hangi sata portunda? HDD arızasında windows açılış ekranına kadar gelir ve orada donar.

Anakartta 2 adet Sata 3 2 adet Sata 6 olmak üzere 4 port bulunmakta,HDD'yi ilk denemelerde Sata 3 portuna taktım olmayınca Sata 6 portlarından birini de denedim yine sonuç aynı oldu..

Anakartın resmi aşağıda,Sata 3 portuna (siyah olan ikisi) ve Sata 6 portlarından (sarı olanlardan birine) takmak suretiyle hard diski denedim...Sata 1 portunu göremedim nerede oluyor ki?
line.jpg

HDD arızalı olabilir. Siz yine de sıfırdan bir montaj yapın ama dikkatli olun. Videolara bakarak montaj yapabilirsiniz.

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı