HDD Işığı ve Görüntü Yok

Peki deneyeceğim tekrar şimdi

Söylenenleri yaptım,kurulumu sıfırdan aldım ama durumda en ufak farklılık yok.. Anakart üzerinde ki lamba yanıyor,powera basınca eksiksiz tüm fanlar dönüyor ama hdd led yanmıyor ve görüntü gelmiyor. Kasa içerisinden fotoğraflar

Söylenenleri yaptım,kurulumu sıfırdan aldım ama durumda en ufak farklılık yok.. Anakart üzerinde ki lamba yanıyor,powera basınca eksiksiz tüm fanlar dönüyor ama hdd led yanmıyor ve görüntü gelmiyor. Kasa içerisinden fotoğraflar
2014-07-19 11.50.34.jpg

2-
2014-07-19 11.50.44.jpg

Kimi videolardan farklı olarak işlemcinin üstünde güç kaynağından gelen 4 pinli soket bende 8 pinli;
2014-07-19 11.50.44.jpg

Dosya Ekleri

• 2014-07-19 11.51.22.jpg
    2014-07-19 11.51.22.jpg
    137,6 KB · Görüntüleme: 318
Merhaba,
CPU voltajı için PSU'dan gelen 8 pin'li soketin 4 ile 4 olarak 2 parça değil mi?
Genelde öyle olur ve birini zaten takamaz sın, diğer 4 lük fişi de kolayca takabilirsin.

Öncelikle anakart ve PSU yu dışarıya al RAM lerin anakarta takılı olabilir başka bir parçaya ihtiyacın yok.
Anakart kutusunu masa üzerine koy, onun üzerine anakart'ı yerleştir. Harici ekran kartını takma kendi ekran kartı var zaten ordan yola devam edelim.

Bir adet speaker var ise speaker pin'lerine bağlantısını yap.
PSU bağlantılarını yap, Power butonunun takıldığı 2 pin'i tornavida ile kısa devre yap sonra ne oluyor görelim.
Bu işlemi yaparken RAM lerin takılı olmasın speaker den ötme sesi gelecek mi ona bakmalıyız.

Merhaba,
CPU voltajı için PSU'dan gelen 8 pin'li soketin 4 ile 4 olarak 2 parça değil mi?
Genelde öyle olur ve birini zaten takamaz sın, diğer 4 lük fişi de kolayca takabilirsin.

Öncelikle anakart ve PSU yu dışarıya al RAM lerin anakarta takılı olabilir başka bir parçaya ihtiyacın yok.
Anakart kutusunu masa üzerine koy, onun üzerine anakart'ı yerleştir. Harici ekran kartını takma kendi ekran kartı var zaten ordan yola devam edelim.

PSU bağlantılarını yap, Power butonunun takıldığı 2 pin'i tornavida ile kısa devre yap sonra ne oluyor görelim.
Bu işlemi yaparken RAM lerin takılı olmasın speaker den ötme sesi gelecek mi ona bakmalıyız.
Katılıyorum.

Merhaba,

PSU;
ZM500-LE_18.jpg

Cpu Power Connector olan kablo 4-4 değilde direk 8'li,belki ayrılıyordur birbirinden zorlasam..

Diğer dediklerinizi yaptım ama herhangi bir ses yada görüntü gelmedi

Cpu Power ayırmak için zorlamanıza gerek yok kablolar birbirine geçme kızaklı dır. Bir 4 lüğü aşağı iterken diğerini yukarı çekin ayrılırlar.

Buzzer speaker takılıyken mi ses gelmedi?
Anakart üzerine işlemci takılı RAM takılı değilken hata sinyali almanız gerekmekte.
Bu sinyali alamıyorsanız işlemci devreye girmiyor demektir.
İşlemciyi çıkartıp tekrar takın. İşlemcinin altında bulunan pin'leri eğilme ihtimaline karşı ışık altında kontrol edin.

Arkadaşlar bugün anakartı aldığım yere götüreceğim. Sorunu hiçbir şekilde gideremedik.Sonucunu da yine buraya yazarım.

Yalnız işlemciyi farklı bir mağazadan almıştım,acaba işlemci arızalı olsa bu durum yaşanır mı ? Yani ses-görüntü hiçbir şekilde gelmiyor,işlemci arızasında böyle mi olur yoksa herhangi ses / görüntü bir tepki almam gerekir miydi ?

Anakart ve Rami değiştirdim. Kurulumu yaptım ama yine ses yada görüntü alamıyorum yardımcı olabilecek olan var mı?

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı