Çözüldü HDD ışığı yanmasına rağmen çalışmıyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

RamazanXP

Hectopat
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
Ryzen 3 2300x
AMD rx6400 4gb
16GB 3600mhz RAM
128GB M2SSD
RAM
16gb 3600
SSD veya HDD modeli
128 gb m2ssd 320gb hdd
Ekran kartı
Rx6400
Anakart
B450 m promax mini itx
İşlemci
Ryzen 3 2300x
Arkadaşlar 3 hard diskim var ve hepsi sirayla bozuldu anlamadim, HDD calisiyor ama hem HDD isigi surekli yaniyor ve de Windows'ya da BIOS boot etmiyor, sizce sorun nedir? Hiç bad sector taramasi yapmadim ama yapacağım. Linux'da bile gozukmuyor HDD'ler, BIOS ile alakasi olabilir mi?

Çözüm
Evet cunku hard disk su an unresponsive (yanitsiz) calisiyor. Windows da algilayamadigi icin algilayana kadar deniyor. Harddiskden tik tik sesi geliyor mu?

Hallettim. Windows zorla gordu ve hemen format attim HDD'ye, hem normal format hem Diskpart'tan attim duzeldi.
Harddiskleri cikar SSD ile girebiliyor musun bak. Muhtemelen girersin ve girmeye engel olan hard disk de omrunu yitirmis olacak.

Aslinda 1 tanesi hayatta gibi PC baglayinda 20 sn de acilan PC 5 dk da acilmaya basaldi simdi Windows icinden bakacağım bad sector taramasi falan.

Evet cunku hard disk su an unresponsive (yanitsiz) calisiyor. Windows da algilayamadigi icin algilayana kadar deniyor. Harddiskden tik tik sesi geliyor mu?

Hallettim. Windows zorla gordu ve hemen format attim HDD'ye, hem normal format hem Diskpart'tan attim duzeldi.

Çözüm

Geri
Yukarı