HDD kaynaklı FPS düşüyor

blademasterkayle

Hectopat
Daha fazla  
Yapılan testlerin resmini koydum. Kaspersky ile bilgisayarı tarattım. Sorunu bir türlü bulamıyorum, format atarsam bu kadar programı yeniden yükleyemem. Zaten kesin çözüm de değil. Ne yapmalıyım?

Lütfen SSD al demeyin. CS:GO'da bile performans düşüyor, hatta düşüş yiyorum.

Dosya Ekleri

• hddasd.png
    hddasd.png
    103,8 KB · Görüntüleme: 68
  • hddasd2.png
    hddasd2.png
    122,5 KB · Görüntüleme: 68
  • hddasd3.png
    hddasd3.png
    83,8 KB · Görüntüleme: 69
Hocam HDD kaynaklı olduğuna emin misiniz? Gayet kaliteli bir HDD'dir kendisi çünkü. Testlerde de bir sorun yok. RAM kaynaklı drop yiyor olabilirsiniz. Oyunu oynarken görev yöneticisini açık bırakın. Disk kullanımı %100 oluyor mu? Alalı 2 yıl olmadıysa garantiye yollayabilirsiniz.

Hocam HDD kaynaklı olduğuna emin misiniz? Gayet kaliteli bir HDD'dir kendisi çünkü. RAM kaynaklı drop yiyor olabilirsiniz. Oyunu oynarken görev yöneticisini açık bırakın. Disk kullanımı %100 oluyor mu? Alalı 2 yıl olmadıysa garantiye yollayabilirsiniz.
Arkadaş anladığım kadarıyla tek slot 8GB RAM kullanıyor ve SSD'si olmaması performans düşüklüğüne yol açıyor. Mutlaka SSD almalı bence. Geçiçi bir çözüm olarakta defrag atmalı ama Windows 10 SSD olmadan kullanılmamalı.

Arkadaş anladığım kadarıyla tek slot 8GB RAM kullanıyor ve SSD'si olmaması performans düşüklüğüne yol açıyor. Mutlaka SSD almalı bence. Geçiçi bir çözüm olarakta defrag atmalı ama Windows 10 SSD olmadan kullanılmamalı.
Bence de RAM'in single 8 GB olması ve SSD olmamasından kaynaklanıyor.

Geri
Yukarı