HDD kendisini otomatik kapatmasi...

Neşeli Enginar

Kilopat
Makaleler
23
Sistemimin icinde

1 SSS - 250 GB
1 HDD - 750 GB
1 HDD - 2000 GB var...

HDD olanlar harici olarak sistemin icinde yani ne derler Türkcesini bilmiyorum hani usb ile baglanan degil ama kizak olarak istedigin zaman cikarabilecegin HDD'ler... Normal SATA olarak bagli... Ama HDD'leri bilgisayar acikken bile istedigim zaman cikarip takabiliyorum usb gibi...

Neyse bu HDD'lerin performansi gayet iyi lakin örnegin 15-20 dakika HDD'lerde islem yapmayinca kendini uyku moduna aliyor... HDD'yi acinca (bir islem yapinca) önce 3-5 saniye bekliyor sonra tik sesi geliyor ve kullanima hazir oluyor...

Bu normalmi? Normalse HDD'leri uyku moduna gecmemesi icin ne yapmaliyim , zira enerji tasarruf modum (?) kapali ondan olacagini sanmiyorum...

Umarim kendimi anlatabildim , söyle yukarida yazdiklarimi yeniden okuyunca biraz karisik gibi geldi ama... :hasta:

Edit: Konuyu yanlis yere acmisim yetkili ve yönetici arkadaslardan ricam uygun bölüme aktarmalaridir...

Senin için adım adım hazırladım.
Untitled.gif
Untitled2.gif
Untitled3.gif
Untitled4.gif

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı