HDD Kullanımı Problemi

Dediğim gibi, problem diskte değil diye düşünüyorum.

Başka disk takıp denedim bilgisayara, ne olabilir diye sormak istedim.

Sorun diskte olsa, zaten diğer diskte aynı problemi yaşamam dostum :)

Bad Sector taraması yapman lazım. Anakartlık bir şey yok burada çünkü. Sistem özelliklerini yazar mısın ?

MSI 990FXA-GD65 AMD 990FX Soket AM3+ DDR3-2133 Anakart
SAPPHIRE Radeon R9 290 TRI-X OC 4GB GDDR5 512 Bit Ekran Kartı 11227-03-40G
AMD FX-Series 8350 Black Edition 4.0GHz Soket AM3+ İşlemci
KINGSTON HyperX Fury Black 8GB DDR3-1600MHz Bellek - HX316C10FB/8
KINGSTON HyperX Fury SHFS37A/240G 2.5" 240 GB SATA Solid State Drive
AEROCOOL X Predator 730W Full Tower 2x23cm Fanlı 10 PCI Yuvalı Black Oyuncu Kasası [AE-XPR-730]

Bbyh yanlışın var :)

Win8'de %'ye bakarsın çünki ordaki kullanım için olan %. Burdaki maksimum aktif olduğu durum. Üstteki CPU'ya bakarsan, %'si yazar. Sağ taraftada işaretledim yine görün kafanız karışır diye, Saniyede yazma kapasitesi gözüküyor orda yeşil baremde.

Full dolu olması zaten %100 olduğu anlamına gelir.

8.1'de de benzer arayüz bulunuyor, resource monitor.
Senin için ikisini birden açtım. Aralarında bir sn fark var.:)

Dosya Ekleri

• hdd.PNG
    hdd.PNG
    48,7 KB · Görüntüleme: 215
arkadaşlar bende de aynı problem mevcut pc ilk açıldığında system-360is-chrome 1mb 0.5mb falan olup kullanım %100 görünüyor ve bilgisayarı hafif kastırıyo fakat biraz beklediğimde düzeliyor nette yapmış olduğum araştırmalarda win8 hatası olduğunu ve bir kaç servis durdurmamı söylemişlerdi yaptığım halde devam ediyor sorun öyle kullanmaktayım bende pc yi fakat sırf bu yüzden win7 ye dönücem ama arkadaşın dediği gibi win7 dede bu sorun olacak ise vay halimize :)

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı