HDD mi almalıyım SSD mi?

MotoCBR

Hectopat
Makaleler
8
Sistemime HDD ya da SSD almak istiyorum ama kararsızım sistemi Windows 10 da kullanacağım ileride belki Windows 11'e geçerim sistemi oyun oynamak için ve internette takılmak için kullanacağım oyunlarda drop ve doku yüklenmeme sorunları yaşamak istemiyorum. Ve sistemde dosya depolaması yapacağım.
1 TB Seagate HDD 650 TL.
256 Samsung 870 EVO 849TL.
Not: Bütçem az 2'sinden birini almak istiyorum hangisini alsam iyi olur?

Sistemime HDD ya da SSD almak istiyorum ama kararsızım sistemi Windows 10 da kullanacağım ileride belki Windows 11'e geçerim sistemi oyun oynamak için ve internette takılmak için kullanacağım oyunlarda drop ve doku yüklenmeme sorunları yaşamak istemiyorum.
1 TB Seagate HDD 650 TL.
256 Samsung 870 EVO 849TL.
Not: Bütçem az 2'sinden birini almak istiyorum hangisini alsam iyi olur?
Seagate Barracuda alma. WD Blue al. Windows'u bu iki diskten birine kuracaksan SSD tavsiye ederim. Depolama istiyorsan HDD daha hoş olur. Ama oyunların daha yavaş açılacağını unutma.

HDD alın depolama olarak çok kullanacaksanız performans düşüşü yaşamazsınız fakat açılış hızları yavaş olur oyunlarda ve sistemde. HDD'de bir de Windows 10 biraz üzebilir.

HDD alın depolama olarak çok kullanacaksanız performans düşüşü yaşamazsınız fakat açılış hızları yavaş olur oyunlarda ve sistemde. HDD'de bir de Windows 10 biraz üzebilir.
HDD'de Windows 10 ve üstü kullanmamak lazım.

Geri
Yukarı