HDD mi SSD mi?

MustafaEkicii

Hectopat
Daha fazla  

Sizce hangisi lazım? Şu anda 1 tane SSD var PC'de ama yetmiyor. 1 tane daha depolama birimi almak istiyorum. GTA 5 ve Forza 4 indireceğim. Sizce HDD mi SSD mi? Bu fiyatlara düzgün bir marka SSD yok, HDD de Amazon'da güvenilir bir site 30 gün iade hakkı da var.

Sizce hangisi lazım? Şu anda 1 tane SSD var PC'de ama yetmiyor. 1 tane daha depolama birimi almak istiyorum. GTA 5 ve Forza 4 indireceğim. Sizce HDD mi SSD mi? Bu fiyatlara düzgün bir marka SSD yok, HDD de Amazon'da güvenilir bir site 30 gün iade hakkı da var.

Alan olarak HDD daha önde ama hız bakımı ve performans bakarak SSD daha iyi gibi.

HDD olur.

Birinci disk büyük ihtimalle eski bir bilgisayardan çıkma. Zaten 1 TB altı HDD'lerin üretimi olmadığı için ikinci el oluyorlar. Alınması mantıklı değil.

İkinci ve üçüncü diskin ne olduğu bile belli değil. Bütçeniz maalesef iyi bir disk için yeterli değil. Giriş seviyesi 240 GB SATA SSD için en azından 350 TL'yi gözden çıkarmanız gerek. Ne olduğu belli olmayan, birkaç ayda bozulmaya başlayacak SSD'lere boşuna para vermeyin.

Ben Gigabyte 240 GB SATA SSD öneriyorum. Fiyatı da 320 TL'ymiş, gayet uygun.

Attığınız HDD'nin üretimi artık yapılmıyor. Bu yüzden yüksek ihtimalle 2. eldir. 5400 RPM HDD'ler çok yavaş oluyor. Oyunlar çok geç açılır. Depolama olarak kullansanızda yavaş kalacaktır.

Attığınız SSD yerine biraz daha para ekleyerek daha iyi bir SSD almanızı öneririm.

Geri
Yukarı