HDD nasıl birleştirilir?

mustafaccn

Centipat
Daha fazla  
Toplama PC aldım 256 SSD vardı bende harici olarak 1+1 TB hard disk aldım. Sistem SSD kuruluydu indirilenler klasörünün yerini değiştirdim ama bilgisayara ne kursam C'ye kuruyor bunları nasıl diğer disklere kurabilirim ve onları tek disk olarak birleştirme şansım var mı? Teşekkür ederim.

Son düzenleyen: Moderatör:
  1. Disk Birleştiricisi'ni açmak için Başlat düğmesine Arama kutusuna Disk Birleştiricisi yazın ve ardından sonuç listesinden Disk Birleştiricisi'ne tıklayın.
  2. Geçerli durum'un altında birleştirmek istediğiniz diski seçin.
  3. Diskin birleştirmeye ihtiyacı olup olmadığını belirlemek için Diski çözümle'ye tıklayın.
    2593b9d9-456f-d373-7b1c-dc50ea3528d8.jpg
    Yönetici parolası veya onaylamanız istenirse parolayı yazın veya onay girin.

Windows diski çözümlemeyi bitirdikten sonra, Son Çalıştır sütununda diskin parçalarının yüzdesini kontrol edin. Oran %10'un üzerindeyse diski birleştirmeniz gerekir.
  4. Birleştirme diski'ne tıklayın.
    2593b9d9-456f-d373-7b1c-dc50ea3528d8.jpg
    Yönetici parolası veya onaylamanız istenirse parolayı yazın veya onay girin.

Toplama PC aldım 256 SSD vardı bende harici olarak 1+1 TB hard disk aldım. Sistem SSD kuruluydu indirilenler klasörünün yerini değiştirdim ama bilgisayara ne kursam C'ye kuruyor bunları nasıl diğer disklere kurabilirim ve onları tek disk olarak birleştirme şansım var mı? Teşekkür ederim.

Tek disk olarak birleştirme kendi yaşadığım bir olayı anlatmam gerekirse 4 farklı hard disk taktım ve 3'ünü birleştirdim birisine sistemi kurdum öyle kullandım 2 ay falan sonrasında hard disk bozuk olduğu içinmi bilmiyorum eski bir hard diskti çünkü belirli bir yüzdeden sonra yükleme yapılamıyordu hard diske 1 TB hard disk 300 GB yükleme yapıldıktan sonra her güncellemede güncelleme yarım kalıyordu.

İİndirilenler klasörü sadece indirdirklerin için geçerli sen programların kurulum sihirbazında kurulum yerini HDD'lerden seç.

Yeni konular

Geri
Yukarı