HDD nasıl sıfırlanır?

HarryPowell

Hectopat
Yer
Ataşehir/İstanbul
Daha fazla  
Meslek
Web Tasarımı ve Programlama
Merhaba arkadaşlar yeni bilgisayar aldım. İçerisinde 500GB SSD Var. Eski bilgisayarımda kullanmış olduğum 2TB Hard disk var ve içinde bölmüş olduğum Windows'um ve dosyalarım kayıtlı. Hard Diskin içini tamamen sıfırlayıp bilgisayara takmak istiyorum. Direk takıp Windows'u kurma ekranından diski biçimlendireceğim mi yoksa başka bir işlem gerekiyor mu? Önerilerinizi veya çözümlerini bekliyorum.

Windows kurma ekranında diskteki tüm bölümleri silin. Ayrılmamış alan diye bir bölüm kalacak. Sonra kurulumda çıkın. Ardından SSD'deki Windows'unuzda başlata sağ tıklayın Disk yönetimine tıklayın. Orada 2 TB HDD gözükecek. Sağ tıklayıp yeni basit birim deyip diskteki tüm alan ile bir bölüm oluşturun. Bu kadar.

Windows kurma ekranında diskteki tüm bölümleri silin. Ayrılmamış alan diye bir bölüm kalacak. Sonra kurulumda çıkın. Ardından SSD'deki Windows'unuzda başlata sağ tıklayın Disk yönetimine tıklayın. Orada 2 TB HDD gözükecek. Sağ tıklayıp yeni basit birim deyip diskteki tüm alan ile bir bölüm oluşturun. Bu kadar.
Hıı yani Windows kurma bölümünde HDD'yi sileceğim. Ayrılmamış alan bölümünden yeni bir alan oluşturmayacağım. Kurulumu SSD'ye yaptıktan Başlat>Disk Yönetiminden oluşturacağım doğru mu anladım?

Geri
Yukarı