HDD ne işe yarıyor?

Depolama birimidir ve içinde bir cd vardır o cdye yazarak çalışan bir aksam.laptopu düşürdüğünde bopzulan ilk eklemli parçadır.Ssd taktırmanı öneririm.Bir uygulamaya tıklama yaptıgında uygulamanın açılması kapanması-pcnın açılma ve kapanma süreside bu parçaya bağlıdır diyebiriim kısaca :) güzel forumlar olsun.

SSD fiyatları nasıl çok bir bütçem yok fiyat performans varsa alabilirim belki

Laptop modeline göre SSD için ekstra bir bölme olabiliyor, sadece işletim sistemi için 120GB'lik bir şey slırsabız yeter. Boş slot yoksa ve cd/dvd girişini kullanmıyorsanız dönüştürücü ile buraya da takabilirsiniz.

Depolama birimidir ve içinde bir CD vardır o CD'ye yazarak çalışan bir aksam. Laptopu düşürdüğünde bopzulan ilk eklemli parçadır. SSD taktırmanı öneririm. Bir uygulamaya tıklama yaptıgında uygulamanın açılması kapanması-PC'nın açılma ve kapanma süreside bu parçaya bağlıdır diyebiriim kısaca :) güzel forumlar olsun.

Çok teşekkür ederim size de iyi forumlar laptopu en az 3 4 kez düşürmüşümdür o zaman kesin bozulmuştur herhalde SSD almayı düşünüyorum ama tam olarak bakmadım fiyatlarını bilmiyorum.

Laptop modeline göre SSD için ekstra bir bölme olabiliyor, sadece işletim sistemi için 120GB'lik bir şey slırsabız yeter. Boş slot yoksa ve cd/dvd girişini kullanmıyorsanız dönüştürücü ile buraya da takabilirsiniz.

CD-ROM yok onu sökmüştüm zaten CD kullanmıyordum bu dönüştürücünün fiyatı ne.

Çok teşekkür ederim size de iyi Sosyaller laptopu en az 3 4 kez düşürmüşümdür o zaman kesin bozulmuştur herhalde SSD almayı düşünüyorum ama tam olarak bakmadım fiyatlarını bilmiyorum.

CD-ROM yok onu sökmüştüm zaten CD kullanmıyordum bu dönüştürücünün fiyatı ne.

SSD'lerde ortalama GB başına 2TL gibi düşünebilirsiniz. Tabii boyut arttıkça GB başına fiyat 1 liralara kadar düşebiliyor.

Çok teşekkür ederim size de iyi sosyaller laptopu en az 3 4 kez düşürmüşümdür o zaman kesin bozulmuştur herhalde SSD almayı düşünüyorum ama tam olarak bakmadım fiyatlarını bilmiyorum.

Bence şansa bırakılmaz bu parça format atarken birdenbire bozulabilir SSD taktırmak ciddi ciddi fark ettirecektir hem hız bakımından hem de memnun eder farkı çok rahat anlarsınız biraz pahalıdır SSD'ler ama bütçene uygun elbet bulursun :) paraya kıydığınıza değer. Kafanıza bir şey takılırsa etiketleyın benı yardımcı olurum her zaman.

Bence şansa bırakılmaz bu parça format atarken birdenbire bozulabilir SSD taktırmak ciddi ciddi fark ettirecektir hem hız bakımından hem de memnun eder farkı çok rahat anlarsınız biraz pahalıdır SSD'ler ama bütçene uygun elbet bulursun :) paraya kıydığınıza değer. Kafanıza bir şey takılırsa etiketleyın benı yardımcı olurum her zaman.

Öncelikle teşekkür ederim tekrardan yukarıda bir arkadaşın attığı linke baktım 273 TL fiyatı vardı onu alabilirim ama bunu alırken bir de dönüştürücü mü almam gerekecek takmak için.

Öncelikle teşekkür ederim tekrardan yukarıda bir arkadaşın attığı linke baktım 273 TL fiyatı vardı onu alabilirim ama bunu alırken bir de dönüştürücü mü almam gerekecek takmak için.

HDD yerine takabilirsiniz ama yetersiz olur depolama, dönüştürücülerde 40-50 TL. Tsbi laptop CD boyuna göre doğru dönüştürücüyü alın alırsanız. https://www.hepsiburada.com/compaxe...tqYNQo61UifZ2Dk6SBIaAqIyEALw_wcB&gclsrc=aw.ds

Laptop modeli nedir belki boş sata yeri vardır.

HDD de 640 GB gözüküyordu ama depolamaya baktığımda 297 GB gözüküyordu ben mi yanlış şeye baktım yoksa düşürdüğüm için ürün mü bozuldu.

Toshiba marka bu klavyenin altında ki yerde adını unuttum şimdi onun altında bir giriş yeri var SSD için olabilir çünkü ona benziyor.

HDD de 640 GB gözüküyordu ama depolamaya baktığımda 297 GB gözüküyordu ben mi yanlış şeye baktım yoksa düşürdüğüm için ürün mü bozuldu.

Boş kısma bakıyor olabilirsiniz, isterseniz bad sector veya sağlık testi yapın. Eski HDD'ler dsrbeler ile kolay bozuluyor.

Geri
Yukarı