HDD Okuma Yazma Hızları Aniden Düştü

CusHe

Hectopat
Daha fazla  
Bilgisayar yükseltmemi tamamlamadan 1 (?) gün önce sistemim uzun sürede Boot etmeye başladı, şu an oyunlarda da yüklenme süreleri eskisine göre çok çok uzun. UserBenchmark'tan yaptığım testte HDD hızı "way below expectations" çıktı. Defrag aracını kullanarak test ettim, bir problem görünmedi. Diskleri denetle yaparak sürücülerimdeki hataları test ettim, yine bir problem çıkmadı. Seagate'in kendi aracını yükleyerek Smart Test ve buna benzer başka testler yaptım, onlar da bir problem göstermedi. HDD hala yavaş, hala düzgün çalışmıyor. Sebebini anlamadım yardımcı olabilecek birisi var mı?

Son zamanlarda kablosu ile oynadın mı hiç ? Data kablosu ile alakalı olabilir. Bir de bilgisayarın açılış süresinde sıkıntı yoksa işletim sisteminde görünüyorsa bu sorun Malwarebyte ile taratmayı dener misin.

Son zamanlarda kablosu ile oynadın mı hiç ? Data kablosu ile alakalı olabilir. Bir de bilgisayarın açılış süresinde sıkıntı yoksa işletim sisteminde görünüyorsa bu sorun Malwarebyte ile taratmayı dener misin.
Bilgisayar yükseltmesini yaparken kabloyla oynadım mı bilmiyorum HDD kasanın arka tarafında kalıyor. Ayrıca açılış süresini hiç kontrol etmedim normali kaç saniyedir nasıl ölçülür vs. bunları nasıl yapabilirim ?
Boot süresine 12 saniye yazıyor.

Onu normal açılış süresinden kendin gözlemleyebilirsin. 1 Donanım değişse değerler değişir. Ama dediğim gibi Data kablosunu bir değiştirip dene, bir de Malwarebyte ile bilgisayarını tara.

Yeni konular

Geri
Yukarı