HDD Okuma-Yazma Yapmıyor

redwhite

Kilopat
Daha fazla  
Merhaba. Sistemim SSD'ye kurulu. Bir tane HDD'm var 500GB. Bu HDD'yi sisteme takınca sistem açılmıyor. HDD'ye güç gidiyor ses de geliyor ama tahminimce okuma yazma yapmıyor. Garantisi bitti. Bu HDD tamir edilir mi? Yoksa çöpe atmam mı gerek?

Son düzenleyen: Moderatör:
BIOS'a girebilmeniz için anakart modeline göre değişebilmekle birlikte genelde Esc, F2, F1, F10, F11, F12, DEL tuşlarından birini veya kombinasyonlarını kullanmak gerekir. Bilgisayarınız için geçerli tuşun hangisi olduğunu bilmiyorsanız bilgisayar ile beraber gelen dökümanlara göz atın ya da Google araması yapın.
Bilgisayar açılışında sürekli olarak ilgili tuşa basın. Karşınıza BIOS ekranı çıkacak.
Ok tuşlarını kullanarak Boot sekmesine ulaşın. ("Boot Order", "Boot Options", "StartUp" olarak da geçebilir)
Boot Device Priority" yi bulun ve "Enter"a basın.
Yine ok tuşlarını kullanarak Windows' un kurulduğu seçeneği 1. sıraya SSD ise SSD HDD ise HDD' yi getirin Değişiklikleri kaydedip çıkın.

Son düzenleme:
Reis zaten öyle ama ben yinede bakarım. Benim fikrim arıza olduğu yönünde çünkü hdd takıp bilgisayarı açıyorum ve bios boot seçenekleri çıkıyorya o ekranda takılı kalıyor. Bir ara hdd takılıyken format atmayı denedim gene aynı ekranda takılı kaldı sonra işim çıktı bende açık bıraktım bilgisayarı geldiğimde format ekranına girmişti. Yani hdd takılıyken pc tepkileri geç algılıyor yani çok değişik bir durum ne yapacağımı bilmiyorum.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı