Çözüldü HDD performansını arttırmak mümkün müdür?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Makaleler
9
Daha fazla  
Elimde sistem özellikleri HDD hariç iyi olan bir sistem var. Sistemin HDD'si açıkçası gerçekten çok kötü. 12 Mb/sn okuma yaparken sistem felç oluyor. Ben bu HDD'yi hızlandırmak için parça değişimi hariç ne yapabilirim?

Olabildiğince hızlandırmama yardımcı olursanız sevinirim. Olduğu kadar...

Çözüm
Disk birleştirme yapınız.

Low Level Format uygulamak işe yarayabilir fakat diskin sınırını da unutmamak gerek. LLF sadece alabileceği performansı ancak tekrar sunabilir o kadar. Ki bir HDD'ye yapılabilecek en üst düzey hız arttırma olayı bu olsa gerek.

Diski gözden çıkardıysanız net çözüm budur.
Disk birleştirme, gereksiz dosyaları silme diske sağ tıklayıp temizle deyin sonra çalıştırı açıp temp, %temp% prefetch yazın hepsini silin sonra geri dönüşüm kutusundan da silin. Diske sağ tıklayın bu sürücüdeki dosyaların, dosya özelliklerine ek olarak içeriklerininde dizin haline getirilmesine izin ver tikini kaldırın ardından disk alanından kazanmak için bu sürücüyü sıkıştır tikini de kaldırın. Ve bazı hizmetleri kapatmanızı öneriririm Windows Search, Windows Update gibi disk yiyen hizmetleri araştırın devre dışı bırakın. Ve bunları yapın performans artmazsa Low level format deneyin.

Elimde sistem özellikleri HDD hariç iyi olan bir sistem var. Sistemin HDD'si açıkçası gerçekten çok kötü. 12 Mb/sn okuma yaparken sistem felç oluyor. Ben bu HDD'yi hızlandırmak için parça değişimi hariç ne yapabilirim?

Olabildiğince hızlandırmama yardımcı olursanız sevinirim. Olduğu kadar...

HDD'ye Windows kuruluysa regedit ayarlarıyla mümkün.

Arkadaşlar, defragmentation işlemi uyguladım sizler yazdıktan sonra. Şimdilik güzel ve yeterli çalışıyor. Aynı zamanda o bilgisayarı birine verdim gerekli optimizasyonları yaptıktan sonra. Herkese teşekkür ediyorum. Bazı mesajları daha erken görmüş olsam uygulayacaktım. Regedit vesaire.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı