HDD RAW'a Dönüşmesi ve Biçimlendirme Sorunu

Canberk Efe

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba Sevgili Technopat Ailesi;
Arkadaşlar yaklaşık 2-3 önce Vatan Bilgisayar'dan bir HDD aldım, aradan bir süre sonra elektrik kesildi ve bilgisayarımı açtığımda aşırı yavaşladı ve sabit diskime müdahale edemiyordum, disk yönetiminden RAW uzantısı olarak gözüküyordu NTFS'e çevirmek istediğimde biçimlendirme yapılamıyor gibi bir hata aldım servise gönderdim ve bugün servisten geldi servis formunda arızaya rastlanmadı diye bir not düşmüşler, eve geldim bilgisayarıma taktım ve sorun aynı şekilde devam ediyor RAW formatında biçimlendirip NTFS'e dönüştüremiyorum ne yapmam gerek? Birkaç araştırma yapmama rağmen sorunu çözemedim ?

Son düzenleyen: Moderatör:
Yüzlerce yöntem denedim birtek bunu denemedim ve aklımın ucundan bile geçmedi teşekkürler ramazan abicim :) araştırmam sonucu bazı arkadaşlarda muzdaripler hdd yi çöpe atanlar bile var :D aynı şekilde çözebilirsiniz :) Biçimlendirdikten sonra RAW'dan NTFS'e dönüşüyor sonra sürücü harfi ekleyip kullanabiliyorsunuz :)

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı