HDD sağlığı normal mi?

Arkadaşlar, bunlar ne ifade ediyor? Nasıl düzeltirim? Yardım eder misiniz? Daha önce de konu açmıştım mavi ekran hatası diye. O zaman da test etmiştim HDD'yi ama bu sorun yoktu. Bugün bir daha test yaptım bu sorun çıktı.
Ek Açıklama 2020-09-30 233536.png
Ek Açıklama 2020-09-30 233646.png

Son düzenleyen: Moderatör:
Disk bozulmaya başlıyor, "reallocated sector count" bozulan sektörlerin yerine yedek sektörlerin geçtiği anlamına gelir. Şu an yedek sektörlerden 16 tanesi kullanılmış.
hocam bu konuda ne yapabilirim. Bilgisayar mavi ekran hataları veriyor . Hdd yi pek kullanmıyorum onu devre dışı bıraksam olur mu.
Error Scan sekmesine gelip " Quick Scan " tiki kapalı bir şekilde test yapar mısın? Ayrıca SSD'nin sıcaklığı daha önemli.
çok uzun sürüyor bu işlem 2 saati bulur yarın yapabilirim ancak. SSD 52 derece civarında şuanlık.

Bunu yapmak çözüm olur mu bilgisayara zarar vermez değil mi?

Sadece HDD'ler için yapılan bir dosya düzeni iyileştirme sistemi. HDD sistemlerinin dosyaları zamanla içlerindeki depolama diskinde parçaladığı görüldükten sonra çıkartıldı. Dosya sorunları çıkarmaz. HDD içerisindeki dosya düzenini iyileştirir ve hızlandırır. Ne kadar parçalandığını Windows zaten söyler.

Bu diskin işlemciye zarar verme olasılığı varmı
Sadece HDD'ler için yapılan bir dosya düzeni iyileştirme sistemi. HDD sistemlerinin dosyaları zamanla içlerindeki depolama diskinde parçaladığı görüldükten sonra çıkartıldı. Dosya sorunları çıkarmaz. HDD içerisindeki dosya düzenini iyileştirir ve hızlandırır. Ne kadar parçalandığını Windows zaten söyler.

Bende kendi cihazım için yapıyorum. Windows kurulu sürücüde dahi sıkıntı yapmıyor.
Zaten Windows içerisinde yüklü bir programdır. HDD içindeki dosyalar her zaman aynı yerinde kalacak. Sadece HDD diskinizin içerisindeki dosyalar aynı hücrelere yeniden koyulacak.

Bende kendi cihazım için yapıyorum. Windows kurulu sürücüde dahi sıkıntı yapmıyor.
Zaten Windows içerisinde yüklü bir programdır. HDD içindeki dosyalar her zaman aynı yerinde kalacak. Sadece HDD diskinizin içerisindeki dosyalar aynı hücrelere yeniden koyulacak.
Anladım hocam sağolasın . Mavi ekran hatası alıyorum onun nedeni bu olabilir mi

Yeni konular

Geri
Yukarı