HDD Sağlığı yorumlama

melihcimen

Decapat
Merhabalar, yaklaşık 7-8 senelik olan bu HDD şu an sağlıklı bir şekilde kullanılabilir mi? Veya biraz da olsa düzeltilebilir mi?

Dosya Ekleri

• benchmark.png
    benchmark.png
    16,7 KB · Görüntüleme: 80
  • error-scan.png
    error-scan.png
    9,4 KB · Görüntüleme: 78
  • file-benchmark-C.png
    file-benchmark-C.png
    18 KB · Görüntüleme: 77
  • file-benchmark-D.png
    file-benchmark-D.png
    16,4 KB · Görüntüleme: 81
  • health.png
    health.png
    17,6 KB · Görüntüleme: 72
  • info.png
    info.png
    3,8 KB · Görüntüleme: 78
Düzeltmek mümkün değil hocam. Kullanıp kullanmama işi de sana kalmış. Önemli veri depolanmadığı sürece sorun olacağını sanmıyorum. Film, oyun vs depolayabilirsiniz. Bozuk sectore denk gelenler sorunlu çalışabilir veya hiç okunmaya da bilir. Önemli şeyler olmadığı için dişe dokunmayacaktır.

Az önce Steam'den oyun yedeklerken uzun zamandır mavi ekran vermeyen bilgisayar mavi ekran verdi. Bu yüzden olabilir mi?

Benim de mavi ekran veren HDD idi birazdan verilerini ekleyeceğim bilgisi olanlardan depolama için kullanılıp kullanılamayacağı hakkında bilgi rica edeceğim.

Tabii bu diski çıkarıp Samsung EVO 500 GB SSD alıp taktım bunu da CD sürücüsünün olduğu yere taktım sadece depolama için iş görebilir diye.

Dosya Ekleri

• HDTune_Error_Scan_________ST9500325AS.png
    HDTune_Error_Scan_________ST9500325AS.png
    16 KB · Görüntüleme: 23
  • HDTune_Health_________ST9500325AS.png
    HDTune_Health_________ST9500325AS.png
    29,7 KB · Görüntüleme: 23
Benim de mavi ekran veren HDD idi birazdan verilerini ekleyeceğim bilgisi olanlardan depolama için kullanılıp kullanılamayacağı hakkında bilgi rica edeceğim.

Tabii bu diski çıkarıp Samsung EVO 500 GB SSD alıp taktım bunu da CD sürücüsünün olduğu yere taktım sadece depolama için iş görebilir diye.
Dostum sorun yok sanıyorsun fakat ansızın bozuluyor bilgin olsun.

Dostum sorun yok sanıyorsun fakat ansızın bozuluyor bilgin olsun.

Öyle tabii de sanki biraz daha depolama olarak kullanırım gibi gördüm bu HDD'yi. Bu HDD'yi denemek için Linux Mint kurmuştum Windows 10'un verdiği mavi ekranı vermedi. Linux Mint ile rahat bir kullanım sağladı.

Merhaba, yaklaşık 7-8 senelik olan bu HDD şu an sağlıklı bir şekilde kullanılabilir mi? Veya biraz da olsa düzeltilebilir mi?

Bu HDD'yi sistem diski olarak kullanmayın bende de aynıydı mavi ekran verince Samsung EVO 860 500 GB almıştım çıkan HDD'yi de CD kızağına taktım.

Geri
Yukarı