HDD sökme sonrası 4 GB görünme sorunu

Oyunlarda ve donmalarda ses geliyordu, hafif cızırtı sesi. Belki toz girmiştir dedim ve içini actim ve disk kısmını özenle sildim. Bilgisayara bağladım, kafa vurma sesi geliyor. Sonra hard diski görüyor fakat 4 GB içinde 2008'den bu yana birikmiş fotoğraflarım var. Canımdan can gitti öyle üzgünüm. Yapabileceğim çözüm önerisi olan var mı?

Son düzenleyen: Moderatör:
Yapmamanız gereken her şeyi yapmışsınız sabit diske. Bu konuda bir harddisk tamircisiyle görüşmelisiniz. Ancak ucuza yapmayacaklardır peşinen söylemeliyim. Geçmiş olsun.

HDD tozlanacak bir şey değil ki. HDD'ler kimsenin girmediği özel odalarda makineler tarafından birleştiriliyor. Toz girme ihtimali yok. Veri kurtarma merkezine gidin diyeceğim ama HDD'nin kafasının diske değmesinde bile verileri zor kurtarıyorlarken siz diski direkt silmişsiniz. Verileri kurtarma olasılığı imkansıza yakın. Üstüne üstlük HDD'yi dolaba koymayı düşünüyorsunuz. Veri kurtarma merkezine gidin ama umutlanmayın.

Cızırtı sesi tamamen normal. Donmaların nedeni ise artık HDD'lerin yetersiz kalması. Siz okuyucu kafayı oynatmışsınız. O kafayı artık yerine oturtamazsınız. Disk plakasını sildiyseniz zaten verilerden ümidinizi kesin ama plakayı silmediyseniz o şekilde veri kurtarma merkezlerine gidip kafa vurma sorunu olduğunu söyleyin. Dediğim gibi plakaya hiçbir şey dokunmamış olması gerekiyor kurtarma yapılabilmesi için. Buna toz, bez, peçete gibi şeyler de dahil. O plaka yüzeyi çok narin parçalardandır.

Yanlış anlamayın ancak hele ki 2. mesajınızdan sonra aklıma bu video geldi. Adamlar milyon dolarlık temiz odalar kuruyorlar HDD montajı için, toz girmeyecek şekilde mühürlüyorlar. Keşke biraz araştırsaydınız. Benim hiç ümidim yok kurtulması için açıkçası.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Hiç araştırmadan yaptım. Şimdi taktıgımda pcye 4 gb olarak gorunuyor.Samsung olan kullanmadigimi onuda sildim taktım 160 gb olarak hala görünüyor.3 gündür gözüme uyku girmiyor kimyasal madde varmış içinde herhalde gözlerimde felaket yanıyor ruhen ve bedenen yanıyorum .

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı