HDD sorunlu mu?

abc_123

Kilopat
Daha fazla  
HDD'mden okuma yazma gibi ilginç sesler duyuyorum. Kabloları çıkarıp takınca azaldı sesler ancak hala var. Bu durum acaba HDD'mde sorun mu var diye düşünmeme sebep oldu. HDD sentinel sonuçlarımı şöyle atayım. Hiç bilgim yok bu konularda. HDD'm sağlam mı? Sesler normal mi?

Dosya Ekleri

• hdd sentinel genel 2.PNG
    hdd sentinel genel 2.PNG
    81,8 KB · Görüntüleme: 48
  • hdd sentinel smart 2.PNG
    hdd sentinel smart 2.PNG
    93,1 KB · Görüntüleme: 51
Son düzenleyen: Moderatör:
HDD'mden okuma yazma gibi ilginç sesler duyuyorum. Kabloları çıkarıp takınca azaldı sesler ancak hala var. Bu durum acaba HDD'mde sorun mu var diye düşünmeme sebep oldu. HDD sentinel sonuçlarımı şöyle atayım. Hiç bilgim yok bu konularda. HDD'm sağlam mı? Sesler normal mi?
HD tune pro ile quick scan kapalı bad sector test yapın.

HDD'nin içinde kaç RPM'e bağlı olaraktan (misal 7200RPM) dönen bir çark var. Sesin kuvvetine ve markaya bağlı olarak normal gibi. Değerlerde bir sorun gözükmüyor.

Sağlam olarak gözüküyor attığın sonuçlarda. CrystalDisk Mark'dan okuma yazma hızlarına bakar mısın bir de.

Sağlam olarak gözüküyor attığın sonuçlarda. CrystalDisk Mark'dan okuma yazma hızlarına bakar mısın bir de.
CrystalDiskMark sonuçları şu şekilde. Program hakkında hiçbir bilgim yok. Hiçbir ayara dokunmadan All tuşuna bastım ve hepsinin bitmesini bekledim. Bilgisayarı şu an yeni formatlamış olduğum için C'de de E'de de herhangi bir oyun dosya vs yok. Sadece C'de Windows kurulu o kadar. CrystalDiskMark ile ilgili izlediğim bir videoda testin, Windowsun kurulu olmadığı diskte yapılmasının daha sağlıklı olduğu söylendi. Öyle de test yaptım E diskinde. Onu da ekledim.

Arkadaşlar benden istediğiniz CrystalDiskMark ve HD Tune Pro testlerinin sonuçlarını paylaştım. HDD'm sorunlu mu? Kullanabilir miyim?

Dosya Ekleri

• crystal disk mark.PNG
    crystal disk mark.PNG
    20,7 KB · Görüntüleme: 38
  • crystal disk mark e.PNG
    crystal disk mark e.PNG
    20 KB · Görüntüleme: 33
Son düzenleme:

Geri
Yukarı