HDD/SSD değişimi sonrası Windows 10 lisansı etkinleştirme

sefaylmz61

Decapat
Daha fazla  
Merhabalar... 9 yıldır her işime koşan, her zorluğa göğüs geren Lenovo Z510 cihazım maalesef %99 HDD hatası verdi ve ben de bunca yılın vermiş olduğu vefa borcu ile kendisine 240GB SSD hediye etmek istedim. Biraz naz yaptı "hayır olur mu öyle şey ben sana hizmet etmek için varım. Son gücüme kadar seninleyim. Gerek yok masraf etmene ben yeni SSD'yi kabul edemem, onu göremem." Dedi ama ısrarlarıma dayanamayıp sonunda kabul etti. Şimdi yeni Windows 10 Pro işletim sistemimizden yazıyoruz. Ama gelin görün ki işletim sistemimiz etkileştirilmedi. Diskimizin değişikliği sonrası orijinal Windows 10 kullanabilmek için ne yapmamız gerekiyor? Bilir kişilerden destek bekliyoruz. Bu pandemi sürecinde tüm dostlarımıza şahsım ve biricik yoldaşım Lenovo Z510 adına selam ediyorum.

Ne kadar güvenilir bilemem ama Webtekno bir videosunda alıp denemişti ve çalışmıştı. Size ve Z510'a selam olsun.

Ne kadar güvenilir bilemem ama Webtekno bir videosunda alıp denemişti ve çalışmıştı. Size ve Z510'a selam olsun.
Biraz daha uygun fiyatlara online lisans alıp sorunsuz bir şekilde kullanım sağlanabiliyor ama amacımız eski lisansımıza devam etmek aslında...

Biraz daha uygun fiyatlara online lisans alıp sorunsuz bir şekilde kullanım sağlanabiliyor ama amacımız eski lisansımıza devam etmek aslında...
Microsoft hesabınız üzerinden cihazınızı eşleştirdiyseniz ki etkinleştirme için gerekiyor windows 10'da, o zaman microsoft hesabınızda vardır lisans anahtarınız.

Microsoft hesabınız üzerinden cihazınızı eşleştirdiyseniz ki etkinleştirme için gerekiyor windows 10'da, o zaman microsoft hesabınızda vardır lisans anahtarınız.
Cihazımı eşleştirmiştim. Fakat oraya nereden ulaşacağım konusunda bir bilgim yok maalesef... Ayrıca çıkarmış olduğum diskim de aynı şekilde duruyor. Dosyalar içerisinden ulaşabilmemiz mümkün müdür?

Geri
Yukarı