SE 2020 vs IP X vs S20FE

Bütçe
9000 TL

Celosie

Centipat
Daha fazla  
Herkese merhaba, şu an Redmi Note 13 Pro kullanıyorum cihazdan ön kamera ve ara ara takılmalar dışında bir problemim yok ama önceki telefonum da Xiaomi olduğu için artık farkli markaya geçmek istiyorum. Bütçem 9000 TL civarlarında bu fiyatlara alabileceğim telefonlar sırasıyla şunlar:

1) iPhone X (yenilenmiş telefon ekran olarak IPS panel takılmış Face ID vs çalışıyor telefona gittim baktım cidden güzel kondisyonda)
2) iPhone SE2 bu telefon hakkında tek korkum bataryanin yetersiz gelmesi günü çıkarmaz gibi geliyor(degisensiz alıp bataryasını güçlendirilmiş taktırıp kullanmayı düşünüyorum)
3) S20 FE (bu fiyatlara degişensiz yurt içi güzel kondisyonda olanları alabiliyorum)
Sizce bu 3 telefon arasından hangisini almalıyım şu ana kadar hep Android kullandım o yüzden iOS bayağı merak ediyorum SE2'nin bataryasinin yetmeyeceğini düşünüyorum normalde yenilenmiş telefona sıcak bakmam ama baktığım X cidden temizdi ve kondisyonu güzeldi bir tarafım da X i almami söylüyor. Verilere bakarsak S20FE üçü arasında en mantıklısı ama dediğim gibi iOS merak ediyorum. Fikirleriniz için şimdiden teşekkürler.

Ben S20 FE kullanıyorum. Sorun yaşamadım. Performansı gayet iyi.

Merhaba yenilenmiş cihaz almanızı tavsiye etmem onun yerine temiz ikinci almanız daha iyi olur ikinci el olsa bile bence SE 2 Xden daha performanslı eğer iOS çok aşırı istiyorsan SE 2 genel olarak S20 FE öneririm bende SE 2 kullanıyorum sorun varsa sorabilirsin.

iPhone X : Günümüz için artık yaşlı sayılabilecek bir cihaz bence. Sağlam olsa bile elinizde 6-7 senelik bir cihaz tutuyor olacaksınız. Diğerlerine göre daha yavaş olacağını düşünüyorum.

SE2 : iPhone 11 işlemcili iPhone 8 denilebilir. Bataryası evet gününüzü çıkartmıyor ama gayet güçlü bir telefon. Telefona 3-4 saat bakarım derseniz alınabilir. Eksi olarak diğer 2 telefondan batarya ve ekran olarak çok eksik.

S20FE: Bence alınabilecek bir telefon. iOS'ta ömrü güncelleme belirliyor gibi bir şey. Ama Android'de o dert yok. Ekranı da gayet iyi, güncelleme olarakta çok derdiniz olmaz. S20FE mantıklı ama dediğim gibi ekrana çok bakmam, iOS'ta merak ediyorum derseniz SE2. X'i de elemenizi tavsiye ederim.

S20FE - SE2 - X olarak sıralayın. SE2'nin işlemcisi daha güçlü olabilir tahminimce öyle ama tek işlemci belirlemiyor.

Merhaba yenilenmiş cihaz almanızı tavsiye etmem onun yerine temiz ikinci almanız daha iyi olur ikinci el olsa bile bence SE 2 Xden daha performanslı eğer iOS çok aşırı istiyorsan SE 2 genel olarak S20 FE öneririm bende SE 2 kullanıyorum sorun varsa sorabilirsin
Hocam ekran süresi ne kadar alıyorsun tüm günü olmasa da öğlen 3 4 lere kadar seni idare ediyor mu bi de nasıl bir kullanımın var cevaplarsan teşekkür ederim.

Hocam sabah 8 de 100% 100 maksimum 11'e kadar 100%80 şarj gidiyor ben günde 4 kere sarja takiyorum oyun oynuyorum ama.
Çok degil bu ekran süresi kullanim olarak yani iPhone 8'den bir fark yok sadece işlemcisi iyi bu arada bu veriler düne ait bugün 12 mini ye geçtim S20 FE varken SE 2'ye geçmeni pek tavsiye etmiyorum.

Dosya Ekleri

• IMG_1166.png
    IMG_1166.png
    146,5 KB · Görüntüleme: 13
  • IMG_1166.png
    IMG_1166.png
    146,5 KB · Görüntüleme: 13
Hocam sabah 8 de 100% 100 maksimum 11'e kadar 100%80 şarj gidiyor ben günde 4 kere sarja takiyorum oyun oynuyorum ama.
Çok degil bu ekran süresi kullanim olarak yani iPhone 8'den bir fark yok sadece işlemcisi iyi bu arada bu veriler düne ait bugün 12 mini ye geçtim S20 FE varken SE 2'ye geçmeni pek tavsiye etmiyorum.

Sabah 8 den 11 e kadar full açık ekranla mı %20 kalıyor şarjınız 11 de?

Geri
Yukarı