Çözüldü HDD, SSD'yi yavaşlatır mı?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Çözüm
Sağlığı iyiyse, eski değilse ve kaliteli bir markaysa çok etki etmez ama kullandıkça yavaşlatmaya başlar.
Hocam benim sisteminde M.2 SSD var mesela bir ara bozuk HDD takmıştım sistem resmen kafayı yedi Görev Yöneticisi dondu vs.

Hocam cidden artık canımı sıkmaya başladı sistemi komple değiştireceğim hala DDR3 bir sistemdeyim direk olarak DDR4 PC toplayacağım. M.2 SSD takacağım.

Hadi bakalım hayırlısı hocam yüzünüz de güler yeni sistem alınca az yaşamadık o zevki. :)

Vallahi hocam arkadaşlarıma kuzenlerime PC'ler topladım hatta okula bilgisayar sınıfı açılırkende topladımda bana daha nasip olmadı ben şu an satjyerim asgari ücret artarsa 2 aya toplarım.

Hocam benim sisteminde M.2 SSD var mesela bir ara bozuk HDD takmıştım sistem resmen kafayı yedi Görev Yöneticisi dondu vs.

SSD'li sisteme HDD takınca yavaşlama diye bir şey söz konusu değilmiş. Tabi ki başlangıçta açılacak uygulamaları HDD'ye kurmaz isen. Örnek veriyorum Chrome tarayıcısını ana diskin olan SSD yerine HDD'ye kurarsan sistemini yavaşlatırsın. Normal bir kullanıcının bu kadar dikkat edeceğini sanmıyorum ama dikkat edilirse bir yavaşlama olmaması gerekiyormuş.

SSD yanına yavaş ya da eski HDD takmak yavaşlatıyor.

Yanlış bilgi için üzgünüm. HDD içine başlangıç uygulamalarını kurarsanız yavaşlatır olarak düzeltelim.

Son düzenleme:
SSD'li sisteme HDD takınca yavaşlama diye bir şey söz konusu değilmiş. Tabii ki başlangıçta açılacak uygulamaları HDD'ye kurmaz isen. Örnek veriyorum Chrome tarayıcısını ana diskin olan SSD yerine HDD'ye kurarsan sistemini yavaşlatırsın. Normal bir kullanıcının bu kadar dikkat edeceğini sanmıyorum ama dikkat edilirse bir yavaşlama olmaması gerekiyormuş.

Yanlış bilgi için üzgünüm. HDD içine başlangıç uygulamalarını kurarsanız yavaşlatır olarak düzeltelim.

Hocam siz başka konulardan okumuşsunuzda her şey olabilir anakart eğer iyideğilse SATA veri yolu taşımaz bakın bende bu vardı ve keşke konu açmasaydım hep kendim çözüyorum.

Geri
Yukarı