HDD sürekli olarak yeniden başlıyor

SSD Alabilirsin. Süper Jet Gibi
Bunu alırsa jet değil olsa olsa kaplumbağa olur. Çöp çöp SSD'ler önermeyin! SSD Plus asla alınmaz. Parasını hiçbir zaman hak etmeyen, leş ötesi bir SSD.

Bütçe artarsa krallar gibi 870 EVO var.
Artmazsa da Patriot Burst var.

Bunu alırsa jet değil olsa olsa kaplumbağa olur. Çöp çöp SSD'ler önermeyin! SSD Plus asla alınmaz. Parasını hiçbir zaman hak etmeyen, leş ötesi bir SSD.

Bütçe artarsa krallar gibi 870 EVO var.
Artmazsa da Patriot Burst var.

İlginiz için teşekkür ederim öncelikle. SSD alacağım zaman değerlendireceğime emin olabilirsin. Ama sorunumla alakalı bir şeyler duymak daha iyi olacaktır.

HDD diskin kablosu oynayınca sorun çoğalıyorsa yeni bir kablo alın ve öyle deneyin. Bu yüzden zaten diskte yazma hataları çok fazla olmuş. Daha fazla olmadan yeni güç kablosu alın ve HDD diski kasada iyice sabitleyin. Çok oynamasın.

HDD diskin kablosu oynayınca sorun çoğalıyorsa yeni bir kablo alın ve öyle deneyin. Bu yüzden zaten diskte yazma hataları çok fazla olmuş. Daha fazla olmadan yeni güç kablosu alın ve HDD diski kasada iyice sabitleyin. Çok oynamasın.

Güç kaynağından gelen kablo direkt içeriden geliyor gibi duruyor. Bunun değişimi kolay mıdır?

PSU'den gelen kabloda hiçbir dönüştürücü kullanılmadı mı? O halde farklı bir kabloyla deneyin. PSU'da tek bir kablo yok ya. :)
PSU'dan çıkan kablo direkt olarak HDD'ye bağlanıyor. Kabloyu takip etmiştim direkt olarak PSU'ya gidiyor. HDD bağlantısı sağlayan tüm kablolarla denedim. Hatta bazı uçlarda daha fazla sorun yaşatıyor.

O zaman HDD'nin o güç kablosunun takıldığı yeri kontrol edin. Bir kırık vs. durumlar varsa HDD'yi değişin.

Normal şartlarda kullandığım 1TB'lık Seagate Barracuda HDD'de bu sorun başladı. HDD'de mi sorun var diye kontrol etmek için eski bilgisayarımdan 320GB'lık HDD alıp taktım. Sorun tamamen çözülmüş değil ama 320GB'lık HDD'yi daha kolay bir şekilde tam çalışır hale getirebiliyorum kabloyu kurcalayarak. İkisinin de kırık olacağını sanmıyorum. Eski bilgisayarım 5-6 ay öncesine kadar gayet düzgün bir şekilde çalışıyordu. 6 ay boyunca boşta kaldı.

PSU'ya giden hariç direkt olarak anakarttan gelen (Sanırım güç kablosu) yine eski bilgisayarımdan söküp anakarta bağlayıp denedim. Yine aynı sorunu yaşıyorum.
-------------------------------
GÜNCELLEME

Sorunu çözmüş bulunuyorum. HDD'lerin hepsinde sorun yaşadığım için son çareyi PSU'yu değiştirmekte buldum ve elimde olan başka bir PSU'yu bağladığımda her şey sorunsuz bir şekilde çalışmaya başladı. Aynı sorunu yaşayan arkadaşların dikkatine.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı