HDD takınca PC siyah ekran veriyor

oaklerine

Centipat
Daha fazla  
Selam,

Kısa bir süre önce, sistemimi NVMe SSD'ye taşıdım. 500 GB boyutunda.

Ardından da eski bilgisayarımda kullandığım 1TB'lık HDD'yi USB port girişinden PC'ye taktım. Ancak takar takmaz PC ekranı kararıyor. Çıkarır çıkarmaz ekran hemen geriye açılıyor. Sebebini bilen arkadaşlar yardımcı olabilir mi?

Ben HDD'nin bozuk olduğunu düşünmüyorum. 1 hafta öncesine kadar cayır cayır çalışıyordu ve içinde önemli dosyalarım var. Veri kurtarma merkezine bir ton para vermek de istemiyorum açıkçası. Anakart girişi üzerinden HDD'yi takıp okutmaya korkuyorum sistem çöker vs diye. Yardımlarınızı beklerim.

BIOS üzerinden HDD'ten başlatıyor olmasın? Bir bak başlangıç seçeneklerinde SSD mi var HDD mi?
Bugün EK'de paylaştığım HDD to USB dönüştürücü aldım. Yani HDD'yi USB üzerinden okutuyorum PC açıkken. Ekran kararıyor. USB'den çekiyorum hemen ekran geri geliyor. BİOS'um güncel. BİOS'da birinci boot olarak SSD'im gözüküyor.

Her şey normal gözüküyor.

Dosya Ekleri

• 9549596196914.jpg
    9549596196914.jpg
    75 KB · Görüntüleme: 18
Kasanın içinde boşta SATA kablosu var. Ona takıp deneme korkuyorum komple diğer yeni SSD'ye de zarar verirse vs. diye :/
Sanmam zarar versin. HDD kartlarında o tip sorunlar pek olmaz. Bence deneyin.

Çalışırsa, dönüştürücü bozuk demektir.

Tekrar merhaba. Anakarttan beslenen SATA kablosuna HDD'yi bağladım. İlk başta açılış ekranında "fixing your disk " şeklinde uyarı aldım. Yüklemeyi tamamlayınca PC sorunsuz açıldı ve HDD'yi okudu. Veriler yerli yerinde.

O halde dediğiniz gibi aldığım HDD to USB çevirici bozuk.

Yanıtlarınız için teşekkürler.

Yeni konular

Geri
Yukarı