HDD taktıktan sonra ne yapılmalı?

Atalayq

Hectopat
HDD'yi taktım. Bilgisayarıma sağ tık yönet ve ardından disk yönetimine geldim. Sonrasında ne yapmam gerekiyor? Güzel bir anlatımla tarif eder misiniz?

sa.png

HDD'yi taktım. Bilgisayarıma sağ tık yönet ve ardından disk yönetimine geldim. Sonrasında ne yapmam gerekiyor? Güzel bir anlatımla tarif eder misiniz?

Eki Görüntüle 1248000
Disk 0'a sağ tıkla ve yeni birim oluştur. Sonra ismini vs. ayarlayabilirsin. Başka yapılacak bir şey yok.
MBR mi yoksa GPT mi diye sorarsa GPT seç.

Eki Görüntüle 1248000

Sağ tık yapıp Disk'in boyutunu ve ismini ataman lazım sanırım en üstte yeni basit birim diye bir buton olacaktır oradan.

Ayrılmamış yazan yere sağ tıklayın ve "Yeni Basit Birim..." seçeneğini seçin. Daha sonra açılan pencerede "Sonraki >" seçeneğini arka arkaya 4 kez seçerek işlemi tamamlayın.

Disk 0'a sağ tıkla ve yeni birim oluştur. Sonra ismini vs. ayarlayabilirsin. Başka yapılacak bir şey yok.
MBR mi yoksa GPT mi diye sorarsa GPT seç.
bundan sonra oyunları oraya mı kurmam gerekiyor? yoksa sadece dosyalar mı orda olmalı? mesela steam kurarken D diskine mi kurmalıyım ilk başta? oyunları SSD üzerinden oynamak için napmalıyım . yoksa dümdüz devam mı?

Geri
Yukarı