HDD veya SSD'nin sabitlenmesi şart mı?

Bütçe
350

168182

Kilopat
SSD veya HDD modeli
SanDisk 240GB
Anakart
asus prime a320
Herkese selam, ben SSD almayı düşünüyorum, fakat sabitlemesem olur mu? Kasanın içerisindeki PSU'nun koruyucu katmanının üstüne koysam sorun olur mu? Teşekkür ederim. PSU 600W ve şu an 1TB HDD var ve 128 GB SSD mevcut. Ek olarak 240 takmak istiyorum.

Koymak istediğim yer biraz ısıyı yükseltebilir diye düşünüyorum ama kasa zaten sabit durduğu için uğraşmak istemiyorum.

Bu ürünü düşünüyorum: https://www.amazon.com.tr/SanDisk-SDSSDA-240G-G26-SSD-Plus-240GB/dp/B01F9G43WU/ref=sr_1_5?crid=2PIRI5LYTM19X&keywords=ssd&qid=1681820172&sprefix=ssd,aps,140&sr=8-5&th=1

Dosya Ekleri

• x.jpg
    x.jpg
    151,9 KB · Görüntüleme: 19
Son düzenleyen: Moderatör:
SSD yan, dik, havada vs nerede olursa çalışır içinde mekanik bir şey olmadığı için. Ama özellikle 3,5" HDD'ler sesli çalışırlar ve sabitlerken de sönümleyici aparatlarla sabitlenip kasaya titreşimini vermemek sesini hayli azaltıyor. 2,5" HDD'ler de genelde çok titreşimli olmasalar da kafa sesi verebiliyor. Onların da yine sönümleyici aparatlarla sabitlenmesi iyi olur. Ama bir tanesini ben de kasanın arkasından psu'nun kablolarının kargaşasının arasına düz bir şekilde koydum. Doğal olarak kablolardan titreşim vs vermiyor, sesi de gelmiyor hiç. Diğer arka kapağın hemen içine taktığım 2,5" HDD bazen sesini hissettiriyor ama onun da kasaya değdiği yerlere ince keçeler koydum. Sadece vida kısımlarından titreşim verirse verir.

SSD'yi sabitlemesen de olur ama o alınmaz.
Öneriniz varsa verebilirsiniz.
SSD yan, dik, havada vs nerede olursa çalışır içinde mekanik bir şey olmadığı için. Ama özellikle 3,5" HDD'ler sesli çalışırlar ve sabitlerken de sönümleyici aparatlarla sabitlenip kasaya titreşimini vermemek sesini hayli azaltıyor. 2,5" HDD'ler de genelde çok titreşimli olmasalar da kafa sesi verebiliyor. Onların da yine sönümleyici aparatlarla sabitlenmesi iyi olur. Ama bir tanesini ben de kasanın arkasından psu'nun kablolarının kargaşasının arasına düz bir şekilde koydum. Doğal olarak kablolardan titreşim vs vermiyor, sesi de gelmiyor hiç. Diğer arka kapağın hemen içine taktığım 2,5" HDD bazen sesini hissettiriyor ama onun da kasaya değdiği yerlere ince keçeler koydum. Sadece vida kısımlarından titreşim verirse verir.
Yani bozulur mu ya da okumasında sorun oluşur mu diye sormuştum. Ses benim için problem değil.

Geri
Yukarı