HDD yerine SSD taktıktan sonra sistem açılmıyor

mk34_34

Kilopat
Makaleler
1
Yer
İstanbul/Türkiye
Merhaba. HDD diskim bozuldu. Bu nedenle bilgisayarıma SSD taktım ve olmadı. Aşağıda verdiğim resimdeki ekran çıkıyor ve 2 dakika sürdükten sonra bilgisayar kapanıyor. Yardım.

Dosya Ekleri

• 70266C79-D8AE-446E-8865-8AD7C35D2958.jpeg
    70266C79-D8AE-446E-8865-8AD7C35D2958.jpeg
    93,5 KB · Görüntüleme: 62
Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba. HDD diskim bozuldu. Bu nedenle bilgisayarıma SSD taktım ve olmadı. Aşağıda verdiğim resimdeki ekran çıkıyor ve 2 dakika sürdükten sonra bilgisayar kapanıyor. Yardım.

İşletim sistemi yok ise açılmaması normal hocam.

SSD'yi direk hiçbir şey yapmadan mı taktınız.

Mevcut depolama sürücüsünü değiştirdiğiniz (mevcut sistem de (eski HDD'de) işletim sistemi kuruluydu) için ve yerine yenisini taktığınız. (Yeni SSD herhangi bir işletim sistemi mevcut değil) Sistem yazılımın mevcut olmadığı anlayarak. Bir sorun oluştuğunu zannediyor ve sistem testi yapıyor.
Sonuç: İşletim sistemi kurmanı gerekiyor.

İşletim sistemi kurmaya uğraşmamak ve verilerinizi kaybetmemek için diski klonlamanızı tavsiye ederim.Kısa bir araştırmayla rahatlıkla yapabilirsiniz.

Hocam donma sorunu yaşıyorsanız ömrü bitmeye yakındır verileri kurtarmaya çalışmakla başlayın bence.

Şöyle, benim HDD açıldıktan 10 dk sonra hep donuyor. Bende SSD aldım ve önce klonlama denedim ve olmadı. Yani klonlama başladı ama 1dk sonra hata verdi. Bende HDD yerine direk SSD taktım. Sorun bu. Ve olmadı.

Hocam donma sorunu yaşıyorsanız ömrü bitmeye yakındır verileri kurtarmaya çalışmakla başlayın bence.
Üstadım verilerimi aldım zaten. Bütün kişisel verilerim güvende.

Geri
Yukarı