Çözüldü SSD'yi söküp taktıktan sonra laptop açılmıyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

ali_1

Femtopat
Daha fazla  
Laptopun anakartı pile fişsiz şekilde bağlantılı olduğu için pili sökmeden SSD'yi söktüm. RAM'i taktım bilgisayarı aynı şekilde geri topladım. Açmaya çalıştığımda bir zaman ASUS yazısında kaldı mavi ekran geldi yeniden başlatılacak yazıyordu başlattı. Dosyalar onarılıyor gibisinden yazı geldi 2-3 saat sonra. Onarılamadı deyip kapandı. En son çare format atmaya kalkıştım boot menüden flash belleğimi en üst seçeneğe aldım format atarken ekrana değişik çizgiler geldi. Bekledim siyah ekranın sol üst köşesinde winpeshl.exe adlı bir sekme açıldı. Daha sonrasında o sekme kapanıp ekran Full mavi oldu. Sizce sorun ne yardımcı olur musunuz?

Son düzenleyen: Moderatör:
Laptopun tam olarak modeli nedir?

Laptopun anakartı pile fişsiz şekilde bağlantılı olduğu için pili sökmeden SSD'yi söktüm. RAM'i taktım bilgisayarı aynı şekilde geri topladım. Açmaya çalıştığımda bir zaman ASUS yazısında kaldı mavi ekran geldi yeniden başlatılacak yazıyordu başlattı. Dosyalar onarılıyor gibisinden yazı geldi 2-3 saat sonra. Onarılamadı deyip kapandı. En son çare format atmaya kalkıştım boot menüden flash belleğimi en üst seçeneğe aldım format atarken ekrana değişik çizgiler geldi. Bekledim siyah ekranın sol üst köşesinde winpeshl.exe adlı bir sekme açıldı. Daha sonrasında o sekme kapanıp ekran Full mavi oldu. Sizce sorun ne yardımcı olur musunuz?
Hocam başka yerlerde anakart bozuk olunca bu hatayı veriyor diyorlar ama ne kadar doğru bilmiyorum.

RAM'dan yaptığını düşünüyorum.

Çözüm
RAM'dan yaptığını düşünüyorum.
Yüksek ihtimalle RAM ya da Anakart.

Hocam makaleye giderek RAM testi yapar mısınız?

Son düzenleyen: Moderatör:
Her iki RAM'i de çıkartıp silgiyle uçlarını silin, ve bir daha takın sorun devam ediyorsa RAM'lardan birini çıkartın öyle deneyin gene olmazsa diğer RAM'ı çıkartıp diğer RAM'i takın (pili çıkartın)

Geri
Yukarı