Çözüldü HDD yük altındayken kapanıyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Cherax

Hectopat
Seagate 1TB HDD taklı olan bilgisayarım HDD yük altındayken (oyun indirirken yükleme yaparken vs.) kapanıyordu (bilgisayarım bölümünden kayboluyordu ve geri açılmıyordu).

Araştırdım ve BIOS'un güncel olması gerekiyormuş ki benim zaten güncel. Güç ayarlarında HDD kapanma süresini 0 yaptım gene fayda etmedi. Yüksek performans modu da açık.

Sorunun HDD'den olduğunu düşünerek bir tane daha Seagate 1TB HDD aldım ve sorun onda da oldu. Ne yapmam gerek?

Oyun İndirip Oynayamıyorum.

240 GB SSD ile idare etmek zor.

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Aynısı bende de oldu bu olayın USB gibi çıkıp geliyor disk değil mi? PSU arızası hocam.

Abi bence de senin dediğin gibi. Başka bir forumumda farklı güç kablosuyla deneyin denilmişti şimdi onu deneyeceğim.
Arkadaşlar HDD'ye takılan güç kablosunu değiştirdim ve sorunum şimdilik düzeldi 18 GB oyun indi bile, normalde 10. GB'de sorun baş gösterirdi. Bir gelişme olursa haberdar ederim.
Seagate 1TB HDD taklı olan bilgisayarım HDD yük altındayken (oyun indirirken yükleme yaparken vs.) kapanıyordu (bilgisayarım bölümünden kayboluyordu ve geri açılmıyordu).

Araştırdım ve BIOS'un güncel olması gerekiyormuş ki benim zaten güncel. Güç ayarlarında HDD kapanma süresini 0 yaptım gene fayda etmedi. Yüksek performans modu da açık.

Sorunun HDD'den olduğunu düşünerek bir tane daha Seagate 1TB HDD aldım ve sorun onda da oldu. Ne yapmam gerek?

Aynısı bendede oldu bu olayın USB gibi çıkıp geliyor disk değil mi? PSU arızası hocam.

Seagate 1TB HDD takIlı olan bilgisayarım HDD yük altındayken (oyun indirirken yükleme yaparken vs.) kapanıyordu (bilgisayarım bölümünden kayboluyordu ve geri açılmıyordu).

Sistem özelliklerinizi yazar mısınız? Güç kaynağını da. HDD Sentinel ile disklerin sağlık durumunu paylaşınız.

Aynısı bendede oldu bu olayın USB gibi çıkıp geliyor disk değil mi? PSU arızası hocam.
ne yapmam lazım? yeni psu mu alacağım? çok acil durumdayım
Sistem özelliklerinizi yazar mısınız? Güç kaynağını da. HDD Sentinel ile disklerin sağlık durumunu paylaşınız.
disklerimde sorun yok dediğim gibi yeni aldım. öncekini tarattırmıştım onda da sorun yoktu
Anakart: Asus P8H61-M LX
ekran kartı: Asus RX580 8gb
işlemci: intel İ7 3. nesil
ram: ddr3 16 gb
psu: sadece 600W olduğunu biliyorum
işletimsistemi: win10 pro
hdd: Seagate Barracuda 1TB 3.5" 7200RPM 64MB Cache Sata 3
peki neden ssd de olmuyor da hdd lerde oluyor emin misin?
babamla büyük sıkıntıya gireceğim çünkü sıkıntının hdd de olduğunu söylemiştim

Son düzenleme:
Aynısı bende de oldu bu olayın USB gibi çıkıp geliyor disk değil mi? PSU arızası hocam.

Abi bence de senin dediğin gibi. Başka bir forumumda farklı güç kablosuyla deneyin denilmişti şimdi onu deneyeceğim.
Arkadaşlar HDD'ye takılan güç kablosunu değiştirdim ve sorunum şimdilik düzeldi 18 GB oyun indi bile, normalde 10. GB'de sorun baş gösterirdi. Bir gelişme olursa haberdar ederim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Arkadaşlar konuyu hortlatıyorum ama aynı sorun bende de var. Farklı SATA güç kablosuyla denedim yine olmadı. Her türlü testleri yaptım bad sector vs sorun gözükmüyor. Yardımlarınızı bekliyorum. Çok sinir bozucu bir sorun.

Geri
Yukarı