Çözüldü HDD yüzünden oyunlarda takılmalar olur mu?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

pastafaryanizm

Centipat
Daha fazla  
Baştan söyleyeyim, SSD alacağım fakat alana kadar idare etsin istiyorum. CS:GO oynarken bile küçük küçük droplar yiyorum.
HD Tune benchmark testi yaptım, bu düşüşlerde mi drop yiyorum anlayamadım.
1684867709356.png

Bu da "Short stroke" açıkken:
1684867699852.png

Yediğim FPS düşmesi örneği:

Son düzenleme:
Baştan söyleyeyim, SSD alacağım fakat alana kadar idare etsin istiyorum. CS:GO oynarken bile küçük küçük droplar yiyorum.
HD Tune benchmark testi yaptım, bu düşüşlerde mi drop yiyorum anlayamadım.
Eki Görüntüle 1790553Short stroke açıkken:

Yediğim FPS düşmesi örneği:
HDD bu, her şey beklenir.

Takılma ve donma olayları genellikle RAM ile ilgili sorunlardır. Düşük RAM kullanıyorsan, HDD üzerinden önbelleğe geçiş sırasında takılma yaşayabilirsin. Ben de bu sorunu yaşıyordum. 8GB RAM ile oyunlarda takılmalar yaşarken, 8GB RAM daha aldım ve artık takılma sorunu yaşamıyorum. Eğer düşük RAM, yani 8GB RAM ve altı kullanıyorsan, SSD büyük etki eder çünkü hızlı bir şekilde önbelleğe alır ve takılmaları azaltır. Yani en büyük etken düşük RAM ile oyun oynamaktır.

16 GB ram var fakat ramlerden birisi problem çıkarıyor olabilir mi? Geçen CSGO'da bir hata aldım dosyaları doğrulayınca düzeldi fakat ram kaynaklı olabileceği yazıyordu. Memtest86 çok uğraştırıyor, başka bir şekilde öğrenemez miyiz ramlardan kaynaklı olduğunu?
1684868304117.png

1684868346218.png

Yıllardır HDD kullandım ama drop falan yemedim. Yediğim anlar oldu ama suç HDD'de değildi. Oyun sırasında Windows efendi Telemetry açıyordu ki öyle sıkıntı oluyordu. Onu kapatınca hiç sıkıntı olmadı.

Geri
Yukarı