HDD yüzünden sistem donuyor

hdddonmasorunu

Picopat
Daha fazla  
Merhaba. Dün gece normalde hiç kullanmadığım disk olan HDD diskimde GTA 5 yükleme kararı aldım. Normalde format atmadan önce vardı. Sonra yükledim. Akşam oynarım dedim ama normalde hiç donmayan bilgisarayım ani bir şey yaparken donmaya başladı. Sinirlenmiştim, diyordum neden oluyor bu falan. Sonra çözmeye çalıştım. Büyük programlar açıktı arkada. Onları kapattım. Yine donuyor. R sonra GTA 5'i sildim ve bilgisaray donmuyor. Bunun çözümü nedir bilen var mı? HDD'deki bir dosyayı açmamama rağmen HDD donuyor ve resmen Windows C diskini kullanmıyor.

1689975441220.png

1689975425215.png

1689975406239.png

Arkadaşım bunun çözümünü sana sunayım konuyu kitleyelim. Zamanında ben çok tecrübe ettim. Şimdi HDD sağlıklı olsa dahi zamanla ne kadar çok yükleme ne kadar çok yazdırma yaparsak ömründen yiyiyoruz. Senin de anlattığına göre gta5 yüklemişssin ve o oyun baya yüksek depolaması var. O sırada hdd ömrünü artık zorlamış. Droplar yapıyorsa artık o hdd nin aktif kullanıldığını gösteriyor. Aktif dediğim çok yükleme çok okuma yazma gibi düşün. Ve ayrıca windows 10 ve 11 artık hdd dönemini kapatmaya başladı. güncellemelerle ssd ye muhtaç oldu bilgisayarlar.

Arkadaşım bunun çözümünü sana sunayım konuyu kitleyelim. Zamanında ben çok tecrübe ettim. Şimdi HDD sağlıklı olsa dahi zamanla ne kadar çok yükleme ne kadar çok yazdırma yaparsak ömründen yiyiyoruz. Senin de anlattığına göre gta5 yüklemişssin ve o oyun baya yüksek depolaması var. O sırada hdd ömrünü artık zorlamış. Droplar yapıyorsa artık o hdd nin aktif kullanıldığını gösteriyor. Aktif dediğim çok yükleme çok okuma yazma gibi düşün. Ve ayrıca windows 10 ve 11 artık hdd dönemini kapatmaya başladı. güncellemelerle ssd ye muhtaç oldu bilgisayarlar.
Ama şöyle de bir şey var normal indirme opera gx de indirme klasörünü D yapmıştım 10 20 mblik şeyler oraya iniyordu yine donuyordu veya CMD den clean yapmaya çalışırsam
1689984201397.png
böle hata alıyorum bir tane programla sıfırlıyorum diski 2 dakikada sorunun bu olduğunu düşünmüyorum başka bir çözüm yönteminiz varmıdır format dışında veya format atsam net geçermi

Yeni konular

Geri
Yukarı