Çözüldü HDD'de kurulu Far Cry 6 anlık FPS düşmesi

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Çözüm
Buyrun.

Arkadaşlar sorunu çözdüm %90 oranında büyük FPS dropları çözüldü çok az stutter oluyor ama göze batacak kadar değil eskisine göre oyun çok daha akıcı.
Çözüm: ghost spectre w11 22h2 iso dosyasını kurdum.
içerisinde gelen ghost toolbox ile hpet ayarı yaptım
MSI util ile ekran kartımı seçip priority high seçtim
Denetim masasından nihai performans seçtim
Nvidia üzerinden doku süzmeyi yüksek performans düşük gecikmeyi açık yaptım.
İlk önce bunları yaşamanız biraz normal gibi. Çünkü oyun dediğiniz gibi HDD içine kurulu. Yine de Far Cry 6 oynatan bir bilgisayarın iyi olduğunu düşünmemiz gerek. Benim sıradan bir NVme SSD diskim var. 128GB ve sadece Windows kurulu. Oyunlar D sürücüsünde ve HDD üzerine kurulu. İlk açılışta da böyle bir problem yaşamıyorum. Sizin Windows kurulu olan disk SSD mi ?

HD Tune ile benchmark ve gerekli testleri yapmayı deneyin. Uygulama içinde "Healt" bilgilerine bakın. Diski kullanmadan sadece HD Tune ile "benchmark" testide yapın. Sonuçların ekran görüntüsünü buraya paylaşırsan bakabilirim. Bir de imzana baktım fakat HDD için marka model göremedim. Marka ve model nedir ?

HD Tune ile benchmark ve gerekli testleri yapmayı deneyin. Uygulama içinde "Healt" bilgilerine bakın. Diski kullanmadan sadece HD Tune ile "benchmark" testide yapın. Sonuçların ekran görüntüsünü buraya paylaşırsan bakabilirim. Bir de imzana baktım fakat HDD için marka model göremedim. Marka ve model nedir ?
WD blue 1tb 7200 RPM

Buyrun.

Arkadaşlar sorunu çözdüm %90 oranında büyük FPS dropları çözüldü çok az stutter oluyor ama göze batacak kadar değil eskisine göre oyun çok daha akıcı.
Çözüm: ghost spectre w11 22h2 iso dosyasını kurdum.
içerisinde gelen ghost toolbox ile hpet ayarı yaptım
MSI util ile ekran kartımı seçip priority high seçtim
Denetim masasından nihai performans seçtim
Nvidia üzerinden doku süzmeyi yüksek performans düşük gecikmeyi açık yaptım.

Dosya Ekleri

• 2.png
    2.png
    468,9 KB · Görüntüleme: 24
  • Adsız.png
    Adsız.png
    501,5 KB · Görüntüleme: 20
Son düzenleme:
Çözüm

Geri
Yukarı