HDD'de Kurulu Olan İşletim Sistemini SSD'ye Aktarmak

Yürüyen klavye

Hectopat
Merhaba, kullanmakta olduğum 1TB' lık Seagate HDD'de W10 64Bit kurulu. Sistemimin yavaşlığından rahatsız olduğumdan dolayı 250GB'lık Samsung 860 EVO aldım, HDD' deki bütün dosyalarımın toplamı 800GB civarı bu yüzden HDD'i olduğu gibi SSD'ye klonlayamıyorum. Sormak istediğim soru şu; HDD'deki uygulamalar (Steam, çeşitli programlar vs. vs.) hariç sadece işletim sistemimi SSD'ye aktarmamın bi' yolu var mı? Yoksa format atmak zorunda mıyım?

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba, kullanmakta olduğum 1TB' lık Seagate HDD'de W10 64Bit kurulu. Sistemimin yavaşlığından rahatsız olduğumdan dolayı 250GB'lık Samsung 860 EVO aldım, HDD' deki bütün dosyalarımın toplamı 800GB civarı bu yüzden HDD'i olduğu gibi SSD'ye klonlayamıyorum. Sormak istediğim soru şu; HDD'deki uygulamalar (Steam, çeşitli programlar vs. vs.) hariç sadece işletim sistemimi SSD'ye aktarmamın bi' yolu var mı? Yoksa format atmak zorunda mıyım?
SSD klonlayabilirsiniz ama 250 GB kadarını klonlayabilirsiniz. Technopat kanalında video mevcuttur.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
,
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.

SSD klonlayabilirsiniz ama 250 GB kadarını klonlayabilirsiniz. Technopat kanalında video mevcuttur.
,
Bu işlemden sonra benim 550GB'lık verim silinecek mi?

Merhaba. Yeni konu açmayayım:
Bu yazılımlardan bazıları ücretsiz olmaktan çıkmış, bazıları da tam işe yaramıyor yaptığım araştırmaya göre. Zira videolar eski.

Yakın zamanda sistem aktarma işlemi yapan ve başarıya ulaşanlar hangi programları kullandı acaba?

Bir de: Samsung'un kendi programı var. Acaba sistem dosyalarını ve programları tam olarak aktarmada başarılı mı? Onunla ilgili de eski bir yorumda "açık olan dosyaları aktarmıyor, dolayısıyla arka planda çalışan programlar için sıkıntı çıkıyor" gibi bir şey okudum. Ne kadar doğru?

Geri
Yukarı