SSD'ye Geçtim Ama Windows HDD'de Kurulu Gözüküyor

mehmethe

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar bugün SSD'ye geçiş yaptım. HDD'deki dosyalarımı Samsung Migration ile SSD'ye aktardım ama Windows HDD üzerinde görülüyor. HDD şuan C dosyası olarak görülüyor. SSD ise L ismini aldı. Bunların yerlerini nasıl değiştirebilirim? Windows'u SSD üzerinden nasıl çalıştırabilirim? Resimde de görüldüğü gibi Windows HDD içinde görülüyor. HDD'yi biçimlendiremiyorum bu yüzden.

Adsız.png

Son düzenleyen: Moderatör:
Dosyalarınızı HDDye geriye aktarıp SSD'ye baştan Windows kurulumu yapın. Daha sonra sistemi SSD üzerinden boot edip önemli dosyalarınızı SSD'ye yedekleyin. HDD'yi biçimlendirerek eski Windows'unuzu silin

Bilgisayarı SSD'i üzerinden başlatmayı dener misin?
Nasıl yapacağım bunu?
Dosyalarınızı HDD'ye geriye aktarıp SSD'ye baştan Windows kurulumu yapın. Daha sonra sistemi SSD üzerinden Boot edip önemli dosyalarınızı SSD'ye yedekleyin. HDD'yi biçimlendirerek eski Windows'unuzu silin
Bu çok uzun sürmez mi dostum? Şu an her iki bellekte de aynı dosyalar var. Tek istediğim birincil olanı SSD yapmak. Bilgisayarı SSD üzerinden açmak. Bunu yaparsam HDD biçimlendirmek kalıyor sadece.

Son düzenleyen: Moderatör:
Buna göz atabilirsin.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Buna göz atabilirsin.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Dostum ben bu tarz bir klonlama yapmadım. Samsung'un Migration yazılımı üzerinden yaptım. Bunu yaparken de yine bu kanalın videosundan yararlandım ama şu an SSD'yi ana disk yapamıyorum. Burada da sorunumla ilgili bir şey bulamadım...

Şu an hem HDD'de hem de SSD'de işletim sistemi mi kurulu ben pek anlamadım. Eğer durum buysa sol altdaki arama bölümüne msconfig yazın çıkan alternatife sağ tıklayıp yönetici olarak çalıştır seçin.
Açılan pencere de şu an varsayılanın dışındaki işletim sistemini varsayılan olarak belirleyip uygula ve tamam dedikten sonra PC'yi yeniden başlatın.
Anladığım doğru ise çözüm olacaktır diye düşünüyorum.

Düzeltiyorum açılan pencere de Önyükleme yazan sekme altında işletim sistemleri.

Bu rehbere bakınız:

UEFI kurulu ise Windows Boot Manager ilk sıraya alınacak. Ayrıca paylaştığınız ekran görüntüsü yetersiz. Disk Yönetimi altından bakın bakalım Recovery ve EFI bölümleri de klonlanmış mı?

BIOS ayarlarına girip "Boot" sekmesine gelip SSD diskinizi en üst sıraya almanız gerekiyor. (BIOS menünüzün resimlerdeki gibidir umarım)

BIOS ayarlarına girmek için:

SSD diski en üst sıraya almak için:

1579018408993.png

Ayarları kaydetmek için:

1579018534787.png

BIOS ayarlarına girip "Boot" sekmesine gelip SSD diskinizi en üst sıraya almanız gerekiyor. (BIOS menünüzün resimlerdeki gibidir umarım)

BIOS ayarlarına girmek için:

SSD diski en üst sıraya almak için:

Eki Görüntüle 486524

Ayarları kaydetmek için:

Eki Görüntüle 486528
Dostum bu dediğini yaptım şöyle bir şey ile karşılaştım ''boot failure insert system disk and press enter''

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı