Çözüldü HDD'de RAR dosyası çıkartırken SSD'nin dolması

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

CPUKiller

Hectopat
Daha fazla  
Merhabalar, uzun zamandır RAR dosyalarıyla ilgili yaşadığım bir sıkıntıdan dolayı sizden yardım isteyeceğim.
Malum günümüzün oyunları artık 15-20 GB'den aşağı olmuyor, bir oyun indirmek istediğimdeyse kurulum dosyaları genelde sıkıştırılmış halde. ISO veya. Rar olarak geliyor.

Sorunum şu ki sıkıştırılmış dosya ve WinRAR HDD'de olduğu ve ben dosya içindekileri yine HDD'nin içine çıkarmak istediğim halde bu işleme başladığımda %100 gözüken disk SSD oluyor. (Windows SSD'de kurulu)
SSD %100 lerde, HDD %85-90 civarında çalışırken bilgisayarın can çekişmesi yetmezmiş gibi, bu 20-30 GB'lik dosya SSD'nin alanını yiyor. En sonunda SSD'de sadece 15GB boş yerim olduğu için yeterli disk alanı yok hatası alıyorum. Tam bu hatayı verdiğinde kalan boş alanlara baktığımdaysa gerçekten SSD'de 30 KB civarı bir boş alan gözüküyor. (Normalde SSD'de 15, HDD'de 450GB boş yer var)

Windows hariç ihtiyacım olan her şey HDD'de iken WinRAR dosyayı neden ısrarla SSD'yi kullanarak çıkarmaya çalışıyor?
Şimdiden teşekkürler yardımlarınız için.

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Ufak bir araştırmayla sorunu çözdüm. WinRAR>options>paths sekmesinden, folder for temporary files seçeneğini kullanıcı belgeleri olarak belirlemiş WinRAR. Haliyle dediğiniz gibi önbellek için SSD'yi sömürüyormuş. HDD'de yeni bir klasöre yol açınca sorun çözüldü.
Drive'larından sıkıştırılmış resimlerini aktaramayan arkadaşlara yardımım olsun konu 😅
Merhabalar, uzun zamandır RAR dosyalarıyla ilgili yaşadığım bir sıkıntıdan dolayı sizden yardım isteyeceğim.
Malum günümüzün oyunları artık 15-20 GB'den aşağı olmuyor, bir oyun indirmek istediğimdeyse kurulum dosyaları genelde sıkıştırılmış halde. ISO veya. Rar olarak geliyor.

Sorunum şu ki sıkıştırılmış dosya ve WinRAR HDD'de olduğu ve ben dosya içindekileri yine HDD'nin içine çıkarmak istediğim halde bu işleme başladığımda %100 gözüken disk SSD oluyor. (Windows SSD'de kurulu)
SSD %100 lerde, HDD %85-90 civarında çalışırken bilgisayarın can çekişmesi yetmezmiş gibi, bu 20-30 GB'lik dosya SSD'nin alanını yiyor. En sonunda SSD'de sadece 15GB boş yerim olduğu için yeterli disk alanı yok hatası alıyorum. Tam bu hatayı verdiğinde kalan boş alanlara baktığımdaysa gerçekten SSD'de 30 KB civarı bir boş alan gözüküyor. (Normalde SSD'de 15, HDD'de 450GB boş yer var)

Windows hariç ihtiyacım olan her şey HDD'de iken WinRAR dosyayı neden ısrarla SSD'yi kullanarak çıkarmaya çalışıyor?
Şimdiden teşekkürler yardımlarınız için.

İndirme yaparken de aynısını yapar. YANLIŞ BİLMİYORSAM C'yi önbellik gibi kullanıp önce oraya yazar sonra D diskine atar. Bunun için yapacak bir şey yok sanırım

SSD'ye multimedya dosyalarınızı atmıyorsunuz değil mi?
Masaüstü, indirilenler, belgeler, resimler, müzikler, videolar gibi dizinler dolu mu yoksa?...
Bunların dışında işletim sistemi ve programlar ile doluysa onlardan feragat etmeniz lazım.

Ufak bir araştırmayla sorunu çözdüm. WinRAR>options>paths sekmesinden, folder for temporary files seçeneğini kullanıcı belgeleri olarak belirlemiş WinRAR. Haliyle dediğiniz gibi önbellek için SSD'yi sömürüyormuş. HDD'de yeni bir klasöre yol açınca sorun çözüldü.
Drive'larından sıkıştırılmış resimlerini aktaramayan arkadaşlara yardımım olsun konu 😅

Çözüm
Tok, açın halinden anlamaz kardeşim. Gördüğün üzere birsürü bu işten anlayan insanların formuna yardım istemek için giriyorsun; bazı bilmeyenler ellerinden gelinceye sana yardımcı oluyolar, bazıları da "korsan oyuna destek vermiyoruz" sloganıyla seni bir kenara itiyorlar. Bak sen kendin çözmüşsün problemi, sana hayırlı olan yine kendinsin. Bu arada çözüm için de teşekkür ederim.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı