HDD'de sorun olduğu nasıl anlaşılır?

muhammetsc

Centipat
Hard diskim 15 yıllık şu aralar çok fazla sesi çıkıyor en ufak dosya için bile çok bekletiyor hele ki oyunlarda bu süre daha da fazla uzuyor.

Bazen PC açılırken BIOS ekranından sonra siyah ekranda kalıyor reset çekince düzeliyor, onun dışında donmalarda anlamsızca çoğaldı.

Son düzenleyen: Moderatör:
Hard diskim 15 yıllık şu aralar çok fazla sesi çıkıyor en ufak dosya için bile çok bekletiyor hele ki oyunlarda bu süre daha da fazla uzuyor.

Bazen PC açılırken BIOS ekranından sonra siyah ekranda kalıyor reset çekince düzeliyor, onun dışında donmalarda anlamsızca çoğaldı.
CrystalDiskInfo indir sağlık değerlerini paylaş.
İşlev-Gelişmiş Özellik-Ham Değer-10 DEC olarak ayarlamayı unutma.

HDD bayağı iyi dayanmış hocam ömrünü tamamladı tamamlacak diğer hocalarımın dedikleri programlardan sağlığına bad sectorlere bakabilirsiniz.

15 yıl zaten fazla bile dayanmış sayılır.

Benim de 11 yıllık laptopta HDD vardı laptop zaten yavaştı bazen açılırken hatalar dosya işlemlerinde yavaşlama falan derken günün birinde PC açılmamaya başladı bakım ve onarım için gönderdim emekli oldu emektar. SSD geçtim bir hız geldi 4 GB RAM olmasına rağmen.

Yeni konular

Geri
Yukarı