HDD'deki bad sectorler nasıl giderilir?

Bütçe
Onarım

MiniRayss02

Kilopat
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci + Editör
SSD veya HDD modeli
Toshiba MQ04ABF100
Anakart
G770
Arkadaşlar HDD var bende ve 1TB taşınabilir fakat bunu kullanmak istemiyorum. Eski PS4 cihazımdan zamanında söktüğüm 1TB Toshiba HDD var. Tam adı ise "Toshiba MQ04ABF100". Bu HDD de 5-15 arası bad sector vardı bayağı önce taratmıştım ve 6 saat kadar sürmüştü çünkü detaylı taratmıştım. Bu bad sector çözümü nedir? Yardımcı olur musunuz? Eğer çözebilrisek cihazıma kalıcı olarak takacağım.

1686659828426.png

Son düzenleyen: Moderatör:
Diski baştan yazdırma var. Ama riskli ve kesin çözüm değil. Disk ömrünü tamamlayana kadar içine önemli dosyalarını koymadan kullan.

Bad Sector ancak yukarıdaki arkadaşların dediği gibi yazılım ile düzeltilir, aşağıdaki fotoğraftan örnek verecek olursak en alt satırda iki adet hata bulunuyor yazılım en alt satırı olduğu gibi devredışı bırakıyor ve ciddi GB kayıplarına sebep oluyor. Bu geçici çözüm bilgisayara format attığınız disk eski haline dönmüş oluyor.
1686660771653.png

Bad Sector ancak yukarıdaki arkadaşların dediği gibi yazılım ile düzeltilir, aşağıdaki fotoğraftan örnek verecek olursak en alt satırda iki adet hata bulunuyor yazılım en alt satırı olduğu gibi devredışı bırakıyor ve ciddi GB kayıplarına sebep oluyor. Bu geçici çözüm bilgisayara format attığınız disk eski haline dönmüş oluyor.
Eki Görüntüle 1819161
Merak ediyorum acaba işletim sisteminin yazılacağı ilk alanlara veya hatta diskin ilk birkaç baytına zarar gelirse ne olur? Bunun da çözümü var mıdır?

HDD Regenerator ile kırmızı alanlar kayboldu, tam performanslı Windows aylarca çalıştırdım sadece Smart'ta sorunlu olarak görünüyordu tabii bu herkeste böyle olmayabilir fakat benim sonraki aylarda herhangi bir bad sector oluşmadı

Eki Görüntüle 1819161
Hocam HDD yi çekmeceye koydum LAPTOP bide sök tak zorluyor, HDD yi takınca start bile veremiyorum. PC aşırı donuyor.

Deneyim, çözülmezse başka kalıcı bir çözüm yok. Diğer çözümler 1-2 aydan uzun dayanmaz.

Geri
Yukarı