HDD'deki oyunlarda FPS düşüşü yaşanıyor

Presca

Hectopat
Daha fazla  
Meslek
3D Artist
SSD veya HDD modeli
Seagate Barracuda 256 mb Cache 7200 rpm
Anakart
B250 Gaming Aegis 3 (MS-B907)
İyi akşamlar, 3 hafta önce yeni bir HDD aldım fakat bu HDD'ye kurduğum oyunlarda fps drop yaşıyorum. Sebebini veya çözümünü bilen varsa yardımcı olabilir mi? Bad Sector taraması yaptım disk temiz. Diğer harddiskte oynayınca böyle sorunlar olmuyordu yenisinde var. Kablolar, girişler vs sağlam.

Genelde ağır AAA oyunlarda HDD kaplamaları geç yüklediği için dolaylı olarak oyunda drop yaşanıyor. Durumun buysa yapacak bir şey yok. SSD kullanman gerekir.
Bunu hangi oyunda ve hangi ayarlarda yaşadığını da belirtirsen iyi olur.

Haklısınız aynı sorunu bende yaşıyorum özellikle açık dünya oyunlarında SSD kullan derken SSD'yi oyunlaramı kuracağız ya da windowsamı.

Haklısınız aynı sorunu bende yaşıyorum özellikle açık dünya oyunlarında SSD kullan derken SSD'yi oyunlaramı kuracağız ya da windowsamı.

Sorunda yanlışlık var. Oyunlar Windows'a kurulmaz. Ana diske ya da depolama birimi olan yan diske kurulur. Örnek veriyorum 500GB SSD'in var. Buna zaten Windows kurulu oluyor. Geri kalan alana oyun yükleyebilirsin.

Genelde ağır AAA oyunlarda HDD kaplamaları geç yüklediği için dolaylı olarak oyunda drop yaşanıyor. Durumun buysa yapacak bir şey yok. SSD kullanman gerekir.
Bunu hangi oyunda ve hangi ayarlarda yaşadığını da belirtirsen iyi olur.
Belirttiğim üzere eski harddiskimde böyle bir sorun yaşamıyordum. Yeni olanında bu sorun çıktı. O yüzden bazı oyunları eski harddiske taşımak zorunda kaldım. Yani sorun oyunlarda değil. Bad sector taraması yaptım, anakart girişleri de sağlam peki bu sorun nerede?

Geri
Yukarı