HDD'deki Windows SSD'ye nasıl klonlanır?

1FPS

Hectopat
Daha fazla  
Herkese iyi forumlar arkadaşlar, bugün sipariş verdiğim SSD geldi (ek olarak CD to SSD dönüştürücü kızakta aldım). Önceden okuduğum konularda gördüm ki SSD'yi kızağa koyarsan stabil değerler alınmıyormuş, bende bilgisayarın içindeki HDD'yi (500 GB) kızağa koydum. BIOS SATA 1 olarak SSD'yi; SATA 2 olarak HDD'yi gördü ama hiçbir şekilde Boot device kısmında HDD'yi göremedi (CD'ye öncelik versem bile diski tanımadı ayrıca SSD'ye Windows yüklerken hata veriyor, kurulu Windows var diye). Ben de SSD'yi kızağa koydum HDD'yi kendi yerine koydum düzeldi. Şimdi soruma gelirsek 120 GB SSD'ye sadece Windows'u kopyalayacağım; belgeler, veriler ve fotoğraflar HDD'de kalacak ( o yüzden sadece Windows'u klonlaması lazım). Var mı bildiğiniz Windows'u klonlayacak bir program? CB53B145-B438-4F5F-B2AE-540163ED6594.jpeg11CCD029-772A-4764-979A-D21C57F58D56.jpeg

Son düzenleme:
Hocam 500GB bir HDD olduğu için klonlama sorunlu olabilir bildiğim kadarıyla ikisininde 500 veya 120 olması lazım. -Bence- HDD'in içindeki verilere 2. disk olarak kullanıldığında da erişilebilir.

Hocam 500GB bir HDD olduğu için klonlama sorunlu olabilir bildiğim kadarıyla ikisininde 500 veya 120 olması lazım. -Bence- HDD'in içindeki verilere 2. disk olarak kullanıldığında da erişilebilir.
HDD’de çocukluk fotoğrafları var, aile arşivi orada. Zaten kendisi 10 yıllık HDD, okuma&yazma oranı 2MB’a düştü ayrıca Bad Sector var bir kaç tane (şuana kadar yaşaması mucize). Ben Windows’u SSD’ye atarım, hızlı açılıp kapanır demiştim ama oda olmuyor bilgisayar HDD’yi görüyor.
Okudum da öyle bir hata vermemesi lazım. Tüm bölümleri silip yüklemeyi denediz mi?
SSD biçimlendirdim, böldüğüm yerleri silip yeni ve tek parça yaptım yine olmadı. Denememi istediğiniz bir şey varsa yönlendirin yapabilirim.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı