Yeni alınan SSD'ye Windows nasıl klonlanır?

Mr.Mehmet112

Femtopat
Daha fazla  
Yeni SSD aldim YT'den de pek bir şey anlamadim klonlama mevzusu tam olarak ne? Elimde bir flash bellekd e yok nasıl kurulum yapacagim anlatabilir misiniz?

Klon : Eski SSD veya HDD nizdeki sistemi olduğu gibi/herşeyiyle yeni SSD ye taşımak.

Aldığınız SSD markasının sitesinde taşımak için gerekli araç/programlar bulunuyor. Kolaylıkla klonlayabilir ve taşıyabilirsiniz.
Hangi marka aldınız?

Furry için kendi klon/upgrade programı bulunmuyor. Klonlamak istiyorsanız Macrium reflect veya aomei backupper gibi 3.parti bir yazılım kullanmalısınız.

İyi akşamlar.

Son düzenleme:
Yeni SSD aldim YT'den de pek bir şey anlamadim klonlama mevzusu tam olarak ne? Elimde bir flash bellekd e yok nasıl kurulum yapacagim anlatabilir misiniz?

Mevcut Windows'unu tamamen aynı şekilde yeni SSD'ye aktarıyor bir nevi.
Buradan yardım alabilirsin.

Klonlamaya gerek yok. Neden derseniz klonlama yapılırken diskiniz ısınır saatler sürebilen bir işlemdir. Sistem dosyalarının aktarımı esnasında diskin kesintiye mağruz kalması, dosyanın bozuk olarak taşınmasına yol açar bu durum sağlıklı klonlama yapılmasını engeller. Sistem dosyaları bozuk aktarılırsa windows sistemi açılmaz ya da hatalı açılır. En iyisi yeni ssd üzerinden yapılan temiz kurulumdur. Eski diskinizi çıkartıp yeni ssdyi takabilirsiniz. Lazım olan eski diskteki dosyaları dilediğinizde ssd kutusu aracılığıyla kablolu bağlantıdan yeni ssd'ye atabilirsiniz.

Klon: Eski SSD veya HDD nizdeki sistemi olduğu gibi/herşeyiyle yeni SSD'ye taşımak.

Aldığınız SSD markasının sitesinde taşımak için gerekli araç/programlar bulunuyor. Kolaylıkla klonlayabilir ve taşıyabilirsiniz.
Hangi marka aldınız?

Yeni bilgisayar alacagim birkaç aya ondan cok iyi bir marka almadım sadece Windows'u atar hızlandırım diye dusundum furry e sports yazıyor uzerinde.

Klonlamaya gerek yok. Neden derseniz klonlama yapılırken diskiniz ısınır saatler sürebilen bir işlemdir. Sistem dosyalarının aktarımı esnasında diskin kesintiye mağruz kalması, dosyanın bozuk olarak taşınmasına yol açar bu durum sağlıklı klonlama yapılmasını engeller. Sistem dosyaları bozuk aktarılırsa Windows sistemi açılmaz ya da hatalı açılır. En iyisi yeni SSD üzerinden yapılan temiz kurulumdur. Eski diskinizi çıkartıp yeni SSD'yi takabilirsiniz. Lazım olan eski diskteki dosyaları dilediğinizde SSD kutusu aracılığıyla kablolu bağlantıdan yeni SSD'ye atabilirsiniz.

Sadece Windows'u klonlayacagim yine de boyle bir zorluk cikarir mi?

Mevcut Windows'unu tamamen aynı şekilde yeni SSD'ye aktarıyor bir nevi.
Buradan yardım alabilirsin.

Flash belleğim yok ama bunu baska sekilde yapma yolu yok mu?

* Altta yazilimla olanı gordum deneyecegim

Yeni bilgisayar alacagim birkaç aya ondan cok iyi bir marka almadım sadece Windows'u atar hızlandırım diye dusundum furry e sports yazıyor uzerinde.

Sadece Windows'u klonlayacagim yine de boyle bir zorluk cikarir mi?

Flash belleğim yok ama bunu baska sekilde yapma yolu yok mu?

Başka yapılış yolu bilmiyorum hocam.

Geri
Yukarı